Křížem krážem po ostrově Rab: Co všechno vás čeká v chorvatském Karibiku?

Křížem krážem po ostrově Rab: Co všechno vás čeká v chorvatském Karibiku?Již v několika minulých článcích jsme chorvatský ostrov Rab přirovnali k evropskému Karibiku. Důvodů k tomuto tvrzení máme hned několik. Hlavním důvodem je jistě okouzlující barva zdejšího moře, které ostrov nacházející se v Kvarnerském pásu, ze všech stran omývá. Barevné spektrum okolního moře hraje barvami od modré, až po jasně zelenou. Zdejší fauna a flora pak navozuje dojem, že rabské scenerie jsou dílem uměleckého velmistra nebo šikovného grafika. Chcete-li si užít opravdu netradiční dovolenou, sežeňte si mapu ostrova Rab a procestujte jej křížem krážem!

Smaragdový ostrov

Již samotný název ostrova znamená v překladu „zalesněný nebo lesnatý“, což perfektně vystihuje podobu tohoto klenotu. Zalesněné svahy, voňavé louky a vinice řadí Ráb k nejzelenějším chorvatským ostrovům vůbec. Pokud si tedy libujete v dlouhých procházkách, rádi posedíte na rozkvetlé louce nebo v hustém lese, můžeme vám návštěvu Rabu vřele doporučit. Na ostrov se dostanete pouze trajektem z Jablance na pevnině do letoviska Mišnjak. Další trasy pak vedou z Rijeky nebo Zadaru, odkud vás trajekt dopraví přímo do hlavního městečka Rab.

Užijte si jedinečnou atmosféru historického srdce

Hlavní město ostrova Rab je protkáno hustou sítí spletitých historických uliček, v nichž se ztratit není nic složitého. Pulzující srdce Rabu je doslova jako stvořené pro milovníky historie a romantické dušičky. Jakmile vás přestane bavit bloudění, pokochejte se zdejšími památkami, kterých je zde více, než dost. Město Ráb zdobí četné paláce a historické domy zdejší šlechty, zvonice kostelů, které v siluetě městečka tvoří návaznou řadu, ale třeba i veřejně přístupná soudní síň, která rozhodně stojí za prohlídku. Zřejmě tou nejznámější a také nejcennější stavbou v centru je katedrála Nanebevzetí P. Marie nebo kostel sv. Kříže. Máte-li blízko u malířství a umění celkově, projděte se uličkou Srednja, kde naleznete nespočet uměleckých galerií i nespočet letních výstav realizovaných přímo pod širým nebem.

Okouzlující příroda a tajemné zátoky

Mapa a reliéf ostrova jsou velmi členité. Jeho součástí je hned několik zátok, z nichž nejvýznamnější je zřejmě zátoka Supetarska draga a Kamporska draga. Pobřeží okolo zátok je členitější, než zbytek ostrova a nabízí úchvatné pohledy do okolí. Západní část ostrova ukrývá oblíbený poloostrov Frkanj, v němž je ukryt nespočet dalších miniaturních zátok, což ocení zejména milovníci klidu, soukromí a nevšední romantiky. Pláže na Rabu jsou převážně oblázkové, dáváte-li přednost písku, navštivte magickou Rajskou plažu, která je zřejmě tou vůbec nejoblíbenější na celém ostrově. Ráb je synonymem dokonalé a cenově dostupné dovolené, na níž budete vzpomínat i po letech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *