Apartmány a kempy – levnější varianta ubytování na ostrově Rab

rab2Chystáte se i letos do Chorvatska, oblíbené destinace českých turistů? Zkuste zamířit na ostrov Rab, místo prodchnuté historií s nádhernou nedotčenou přírodou a řadou turisticky atraktivních letovisek. Budete-li hledat ubytování, Rab vám nabídne celou řadu možností ve všech cenových hladinách – od čtyřhvězdičkových hotelů po stanování v kempech. Podívejme se teď na ty dostupnější – levnější varianty.

Apartmány na ostrově Rab

Apartmány jsou jedním z nejrozšířenějších typů ubytování při dovolené v Chorvatsku a nejinak je tomu i v případě, že navštívíte ostrov Rab. Apartmány jsou roztroušeny v podstatě po celém ostrově, nejvíce jich však najdete v lokalitě Suha Punta na nádherně zalesněném poloostrově s řadou přírodních pláží. Všechny apartmány na ostrově Rab – a jsou jich stovky v desítkách objektů, mají snadný přístup na pláže a k moři, nacházejí se v blízkosti turistické infrastruktury a nabízejí možnost celé řady výletů i vycházek v nejbližším okolí. Bydlení v těchto objektech si velice snadno zajistíte online z pohodlí vlastního obýváku.

Ostrov Rab – kempy

Také ubytování v kempech – ve stanech, karavanech či mobilních domech, patří mezi oblíbené formy trávení dovolené. Na ostrově Rab jich najdete pěknou řádku. Ostrov Rab, Banjol – Barbat, na rozhraní těchto dvou letovisek na západní straně ostrova leží jeden z těch nejpopulárnějších – autokemp Padova III. Leží na polopísčité pláži s velmi pozvolným přístupem do vody. Je orientován k otevřenému moři, moderní a dobře vybavený, k dispozici jsou kvalitní sociální zařízení s teplou i studenou vodou po celý den, připojení na internet, nákupní středisko, tržnice, prodejna potravin, cukrárna, dvě restaurace, směnárna a kadeřnictví. V blízkosti kempu se nachází i dobře zásobený koktejlový bar, hřiště na plážový volejbal, víceúčelové travnaté hřiště, minigolf, tenisové kurty, stoly na ping pong a fitness centrum. Vzdálenost k hlavnímu letovisku Rab je pouhých 30 minut chůze.

Oblíbené kempy se nacházejí také na poloostrově Lopar. V nejsevernější části tohoto poloostrova u stejnojmenného mysu leží malý rodinný kemp Zidine, kam se dostanete pouze pěšky nebo lodí, auta tu nejsou povolena. K turisty nejvyhledávanějším místům patří kemp San Marino, který je součástí stejnojmenného hotelového komplexu. Nachází se poblíž slavné Rajské pláže v zátoce Crnika u osady Lopar. Pláž je dlouhá skoro dva kilometry, písčitá, s tak pozvolným vstupem do moře, že je lokalita vysoce vhodná i pro dovolenou rodin s malými dětmi, starších lidí nebo invalidů. V blízkosti kempu se nachází také naturistické pláže a je tu řada možností sportovního vyžití. Najdete tu tenisové hřiště, hřiště na plážový volejbal, minigolf, okolní prostředí je vhodné pro provozování všech vodních sportů a v blízkosti je nespočetně kilometrů cyklistických stezek, které vedou po skalnatém pobřeží i borovicovými lesy.

Karavany v kempu jsou rozmístěny přímo na okraji Rajské pláže ve stínu vzrostlých borovic. Každý je určen pro 4 až 6 osob, má dvě koupelny se sprchovým koutem, WC a kuchyňský kout. Ten je vybaven pro základní vaření, je zde lednička, mikrovlnná trouba, kávovar… Mimoto jsou karavany vybaveny klimatizací, satelitní televizí a terasou s venkovním nábytkem určenou k příjemnému večernímu posezení. K základnímu vybavení kempu patří recepce, restaurace, bar, diskotéka, obchody, dětské hřiště, internetový koutek, směnárna, parkoviště, prodejna suvenýrů, novinový stánek, stánek prodejce ovoce a zeleniny, místo pro grilování a sportovní středisko. Jako speciální služby jsou nabízeny masáže, kadeřník a služby praní a žehlení prádla. S majitelem kempu se snadno domluvíte německy, italsky, anglicky nebo chorvatsky. Pobyt vašeho domácího mazlíčka je v kempu povolen, ale platí zde přísný zákaz kouření ve všech prostorách. Lůžkovou kapacitu ostrova Rab rozšiřuje po celou sezónu široká nabídka ubytování v soukromí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *