Průvodce po Chorvatsku. Kolik stojí mýtné a jak je to s doklady?

Chorvatsko patří k jedné z navštěvovaných destinací. V oblibě jej mají především Češi, protože je blízko, nabízí příznivé ceny relaxace a skrývá bezpočet překrásných míst. Pokud stojíte před plánováním letošní dovolené, určitě se vám bude hodit průvodce po Chorvatsku.

Souhrn těch nejdůležitějších informací zaměřených hlavně na cestovní doklady, náklady za cestu, místní ceny a mnohé další. A právě s těmi nejdůležitějšími informacemi vás seznámíme prostřednictvím následujících řádků.

Vše začíná přípravou cestovních dokladů

Pokud se chystáte do Chorvatska autem, pak je pochopitelné, že nějaký čas budete věnovat jeho kontrole, aby vás v průběhu cesty nezastihly žádné obtíže. Zároveň se musíte zaměřit i na další důležité věci. Mezi ně patří třeba balení osobních předmětů a výměna dostatečné hotovosti, popřípadě nachystání platebních karet.

Jestliže se ptáte na to, jaké doklady potřebujete při cestě do Chorvatska, uklidníme vás. Vzhledem k tomu, že je země součástí Evropské unie, nemusíte si s tím lámat tolik hlavu. Využít můžete buď platný cestovní pas nebo vyrazíte jenom s platným občanským průkazem. Žádné jiné cestovní doklady nepotřebujete. Nezapomínejte však na to, že speciální cestovní doklady vyžadují i děti mladší 15 let.

Na kolik vyjde mýtné v Chorvatsku?

Při cestě do Chorvatska počítejte s několika vícenáklady za cestu. Jsou to například dálniční známky v Rakousku a Slovinsku, které vám umožní využívat hlavní silniční tahy. Cesta autem do Chorvatska pak bude spojena i s mýtnými poplatky na území této země. Pro příklad uvádíme přibližné náklady.

  • Od slovinské či maďarské hranice do Záhřebu = 50 HRK
  • Záhřeb – Rijeka = 70 HRK
  • Záhřeb – Zadar = 135 HRK
  • Záhřeb – Šibenik = 170 HRK
  • Záhřeb – Split = 200 HRK
  • Záhřeb – Makarská = 220 HRK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *