Archiv rubriky: Korčula

Trajektem z Drveniku na ostrov Korčula? Letos to bohužel nepůjde!

Trajektem z Drveniku na ostrov Korčula? Letos to bohužel nepůjde!V první trojici nejoblíbenějších dovolenkových destinací pro rok 2015 se již tradičně umístilo Chorvatsko. Hned za Řeckem a Tureckem obsadilo krásné třetí místo. Z celkového počtu dovolenkářů vyráží do Chorvatska celých 11 procent. Nejčastěji volí dopravu po vlastní ose, za níž se drží doprava autobusová a letecká. A právě na dopravě vlastním automobilem mohou Češi ušetřit nejvíce.

Celý příspěvek

Město Korčula a jeho historické památky – znáte je?

Město Korčula a jeho historické památky – znáte je?Ostrov Korčula je prakticky celý posetý nejrůznějšími historickými památkami. Ať už se jedná o sakrální stavby, opevnění či městská stavení, prakticky na každém rohu na něco narazíte. Ovšem naprosto největší koncentrace památek je ve stejnojmenném městě, v Korčule. Ne nadarmo se o něm proto hovoří jako o nejcennější městské památkové rezervaci na chorvatském přímoří.

Celý příspěvek

Srdce milovníků památek na Korčule zaplesá

Srdce milovníků památek na Korčule zaplesáMilujete historické památky a i během své dovolené na Korčule chcete nějaké obhlédnout? Pak se nemusíte vůbec ničeho bát! Na Korčule je jich totiž obrovské množství a každý si zajisté vybere. Jaké památky byste měli určitě na Korčule navštívit?

Hlavní město Korčula

Jako první by mělo být na vašem seznamu míst k návštěvě stejnojmenné hlavní město Korčula. V něm najdete historické památky na každém kroku. Ještě ani nevstoupíte do města a už budete u jedné z nich, a to u obranných hradeb se dvěma branami, které měli toto město chránit. Jedna brána se nazývá Mořská a ta druhá Pevninská.

Celý příspěvek

Co dělat během dovolené na Korčule?

ostrov korčulaDovolená v Chorvatsku na ostrově Korčula může být jednou z vašich nejkrásnějších dovolených. Na Korčule totiž najdete pouze to nejlepší z celého Chorvatska. Krásné, průsvitné moře, bílé, písečné či čisté oblázkové pláže, spoustu nádherných a moderních hotelů či apartmánů, stoprocentní turistický servis – i takto by se dal popsat ostrov Korčula, který se zaryl do nejednoho srdce. A co vlastně během dovolené můžete na Korčule dělat?

Celý příspěvek

Jaké bývá počasí na ostrově Korčula?

korčulaChystáte-li si právě na dovolenou do Chorvatska, konkrétně na ostrov Korčula, zajisté vás kromě místních krás, kvality moře a nejlepších zdejších restaurací, zajímá, jaké je na Korčule počasí. To se sice může každý den měnit, ale existují jisté průměry, které se na Korčule každý rok opakují. Kdy je tedy nejlepší doba na dovolenou na Korčule?

Celý příspěvek

Vyberte si z letovisek na Korčule

korculaOstrov Korčula je mezi turisty z České republiky velice populární, proto možná zvažujete strávit zde svou dovolenou i vy. Hledáte známé letovisko s mnoha možnostmi kulturního vyžití nebo jste spíše milovníci ticha a relativní samoty? Vydáte-li se na ostrov Korčula, zkušenosti ostatních vám jistě přijdou vhod, abyste pro sebe zvolili ideální lokalitu.

Celý příspěvek

Vydejte se letos na ostrov Korčula

korculaJestliže jste za cíl své letošní dovolené zvolili ostrov Korčula, čeká vás dlouhá cesta. Korčula náleží k vnějšímu pásu Jihodalmatských ostrovů. Při hledání na mapě se orientujte podle známého ostrova Hvar, od kterého ji odděluje Korčulský průliv.

Celý příspěvek

5 tipů na ubytování Korčula – Chorvatsko

korcula-hotelPokud na tento pozoruhodný ostrov opředený celou řadou tradic a historických zajímavostí zavítáte, jistě vás budou zajímat možnosti ubytování. Přinášíme vám 5 tipů na vyhlášené hotely, ve kterých si užijete tu pravou letní atmosféru i kvalitně vybavené apartmány s dostatkem soukromí.  Při sestavování tohoto praktického žebříčku jsme se nechali inspirovat samotnými cestovateli. Celý příspěvek

Korčula – ostrov pro milovníky památek

korculaRádi poznáváte nová místa? Taková, na kterých jsou četné historické stopy? Taková, která v sobě ukrývají nejedno tajemství? Kromě poznávání místní kultury a historie se také rádi okoupete v průzračně čistém moři a odpočinete si na bílé oblázkové pláži? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, je ostrov Korčula určen právě vám! Jedinečná historická atmosféra, která na vás dýchá doslova z každého kroku, vám nedá zapomenout na jedinečné chvíle, které jste na tomto chorvatském ostrově zažili. Celý příspěvek