5 tipů na ubytování Korčula – Chorvatsko

korcula-hotelPokud na tento pozoruhodný ostrov opředený celou řadou tradic a historických zajímavostí zavítáte, jistě vás budou zajímat možnosti ubytování. Přinášíme vám 5 tipů na vyhlášené hotely, ve kterých si užijete tu pravou letní atmosféru i kvalitně vybavené apartmány s dostatkem soukromí.  Při sestavování tohoto praktického žebříčku jsme se nechali inspirovat samotnými cestovateli.

1. Bon Repos Korčula ***

Tříhvězdičkový hotel se nachází v klidné „Zátoce mušlí“, přibližně 3 kilometry od samotného centra městečka Korčula. Hotel pavilonového typu se nachází přibližně 200 metrů od moře. Ubytovat se můžete v tematických pavilonech Begonija, Čempres, Jasmin a Cedar. Begonija a Cedar jsou vhodné spíše pro méně náročnou klientelu a odpovídají dvou hvězdám. Tyto dva pavilony (na rozdíl od celého komplexu) doposud neprošly rozsáhlou rekonstrukcí, čekejte zde proto starší vybavení a horší výhledy po okolní krajině. Hotel je vybaven restaurací s rozlehlou venkovní terasou, aperitiv barem, kadeřnickým salonem a TV místností. Menší samoobsluha je součástí vedlejšího kempu. Hotel dále nabízí pravidelné večerní programy a pro děti je zde přítomen dětský klub. Uvnitř areálu naleznete jeden bazén s mořskou vodou a dostatek míst pro opalování.

Pláže jsou kolem hotelu převážně oblázkové, zčásti kamenité. Narazit však můžete také na příjemnou písečnou pláž, která je zvláště vhodná pro rodiny s dětmi. Milovníci sportu si mohou vyměnit pár setů na místních tenisových kurtech. Kromě jiného zde naleznete také minigolf, hřiště pro míčové hry a stolní tenis. V okolí hotelu jsou dobré podmínky pro vodní sporty. Hotel pořádá pravidelné výlety. Navštívit tak můžete třeba Benátky nebo panenské ostrovy Brioni. Při dotazu na Bon Repos Korčula se recenze klientů značně lišili. Negativní názory převládaly u osob, které byly ubytovány ve starší části hotelu. Řada cestovatelů si však pochvaluje příjemné okolí plné zeleně, písečné pláže a cenovou dostupnost ubytování.

2. Hotel Park Korčula ***

Také tento tříhvězdičkový hotel se těší mezi turisty velké oblibě. Hotel je situován přímo u mořského pobřeží, cca 10 minut chůze od městečka Korčula. Hotel je tvořen pěti pavilony a hlavní budovou. Ubytovací kapacita hotelu čítá 135 pokojů s většinou balkonů situovaných přímo na moře. Jedna dependance prošla nedávno rozsáhlou rekonstrukcí, nabízí proto ubytování tříhvězdičkové kategorie, ostatní pavilony mají pouze dvě hvězdičky. Hotel je vybaven recepcí, restaurací, TV místností, aperitiv barem, grill barem na pláži, kavárnou a dalmatskou tavernou. Naučit se v místní škole můžete tenisu nebo windsurfingu. Pláž situovaná přímo u hotelu je kamenitá a z části oblázková s pozvolnými vstupy do vody. Stravování je zajištěno formou all-inclusive.

korcula33. Hotel Feral Korčula ****

Komfortní čtyřhvězdičkový hotel ležící přímo na oblázkové pláži zaujme zejména náročnější turisty, kteří si chtějí užít pohodovou a bezstarostnou dovolenou. Hotel nabízí nádherné výhledy na moře i místní panoramata. Situovaný je v městečku Brna, asi 25 kilometrů od oblíbeného turistického letoviska Vela Luka. Hotel nabízí menší sladkovodní bazén, vyhlášenou restauraci, aperitiv bar, snack bar na pláži, televizní místnost kavárnu i konferenční sál. Hotel Feral Korčula je umístěný přímo na pláži, která je z části oblázková, kamenitá a doplněná o betonová plata. Za zábavou a odpočinkem můžete vyrazit na některý z hotelových výletů nebo do školy windsurfingu. V hotelu je dvakrát týdně pořádán taneční večer. Stravování je zajištěno formou All inclusive.

4. Korčula apartmány LINA ***

Apartmánový komplex se nachází v destinaci Lumbarda v mírnějším svahu. Apartmány jsou obklopeny borovicovým hájem s příjemným stínem. Jednotlivé apartmány jsou klimatizovány a kvalitně vybaveny. V apartmánové vesničce naleznete restauraci, pizzerii a terasu s vyhlídkou. Komplex je vzdálen od upravené oblázkové pláže asi 300 metrů. Největším lákadlem je čisté moře, klidnější lokalita a možnost dokoupení polopenze.

5. Milena apartmán – Korčula Vela Luka***

Dáváte-li přednost komornější atmosféře, je pro vás apartmán Milena v oblíbeném letovisku Vela Luka jasnou volbou. Od moře je tento rodinný apartmán vzdálený pouhých 100 metrů. Oficiální kategorie apartmánu hovoří o třech hvězdičkách. V apartmánu se mohou ubytovat celkem 4 osoby. Cena za noc a lůžko začíná na 12 eurech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *