Víte, jaké klimatické podmínky panují na ostrově Lošinj? Prozradíme vám to!

Víte, jaké klimatické podmínky panují na ostrově Lošinj? Prozradíme vám to!Počasí na chorvatských ostrovech je velice podobné. Teplo, dešťové srážky, mírné zimy, horká léta. I takto by se zdejší klimatické podmínky daly jednoduše shrnout. Ovšem ostrov od ostrova se samozřejmě liší. Na následujících řádcích si popíšeme počasí na ostrově Mali Lošinj.

Počasí Mali Lošinj vás ani v zimě nezklame

I když je tento ostrov situován několik desítek kilometrů jižněji od České republiky, narazíte právě zde na velice podobné počasí tomu našemu. Kupříkladu v letních měsících na ostrově Mali Lošinj nejsou výjimkou deštivé dny či dny s teplotami pouze okolo 25°C. Právě Mali Lošinj je tedy ideální variantou pro ty, jež nechtějí celý den pouze polehávat na plážích, ale také něco zažít, něco navštívit a něco nového poznat.

Počasí Mali Lošinj Chorvatsko se v zimních měsících mění na středoevropské

Léto zde trvá od května do října, kdy se zde teploty pohybují minimálně okolo 20°C. Nejvyšších teplotních hodnot se zde dočkáte v hlavní prázdninové sezóně, a to v červenci a v srpnu. Od listopadu do dubna na ostrově nastává zima, která s sebou už nejednou přinesla i sněhovou nadílku. Té bývá na chorvatském ostrově Mali Lošinj nejvíce v dubnu, kdy je zima u svého konce a pomalu předává vládnoucí žezlo jaru, respektive létu.

Jaro a podzim na ostrově Mali Lošinj skoro neznají

Jakmile skončí léto, ihned nastupuje zima a naopak. Je tomu tak proto, že na ostrově Mali Lošinj není ani léto a ani zima tak extrémní, aby mezi nimi muselo právě období jara, respektive podzimu udělat značný předěl. Výborné jsou zde tedy i jarní a podzimní dovolené, kdy si ještě užijete spoustu sluníčka, ale žádné extrémně vysoké či hodně nízké teploty. Chcete-li se vyhnout hlavně dešťovým srážkám, poradíme vám, abyste na Mali Lošinj nejezdili od dubna do září. I když se jedná o nejteplejší měsíce, jsou tady právě tehdy zároveň i nejčetnější a nejvydatnější deště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *