Poznejte ostrov Cres s CK Nykar

Ostrov CresVyrážíte do Chorvatska? Proč ne letos s CK Nykar Brač, která se tradičně zaměřuje na pobytové zájezdy na ostrov Cres? Její služby jsou vždy na vysoké úrovni, což je dáno nejen tím, že jde o pouze rodinný podnik, ale také tím, že se neustále soustřeďuje na zkvalitňování svých služeb. S CK Nykar si cílovou destinaci nevyberete – bude to Chorvatsko Cres. Ale rozhodně nebudete litovat.

Kam zamířit? Zkuste letovisko Martinštica

Celý ostrov Cres patří k místům, kam masová turistika ještě tak úplně nedorazila. Pokud se však přesto chcete vyhnout centrálnímu městečku Cres a chcete navštívit jinou destinaci, nemusíte daleko. Slušnou hotelovou kapacitu nabízí i středisko Martinštica. Cres je od něj vzdálen jen 23 km – to kdybyste si to náhodou s bujarým nočním životem rozmysleli. V samotném městečku pak můžete obdivovat hned několik architektonických památek – velice zajímavý je místní klášter, který pochází už z počátku 16. století. Protože ale hlavním cílem turistů, kteří v letních měsících Chorvatsko, Cres nebo kterékoliv jiné místo, navštíví, je pláž, najdete ji i zde – krásnou, 500 m dlouhou, typicky chorvatskou složenou z drobných oblázků.

Ostrov pro samotáře

Milovníci ticha a samoty, kteří přijíždějí na ostrov Cres, Osor s oblibou vyhledávají. Jedná se o malé městečkojižní části ostrova, kde trvale žije pouhých 200 obyvatel. Nenajdete tu hotely ani penziony, ubytování je možné pouze v soukromí nebo v blízkých kempech. Jako zvláštnost Osor nabízí turistům v průběhu letních prázdnin i pořádnou porci kultury – koncerty klasické hudby, které se konají jak v místní katedrále, tak na veřejných prostranstvích.

Přesvědčte se sami!

Stále váháte? Podívejte se na Cres webcam, kde si každé čtvrthodiny můžete prohlédnout aktuální obrázky z promenády v městečku Cres. Také si zde můžete ověřit průměrné letní teploty vzduchu i moře, což je velice vyhledávaná služba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *