Jaké bývá počasí na ostrově Pag?

Jaké bývá počasí na ostrově Pag?Počasí v Chorvatsku je oproti tomu v České republice mnohem příznivější. Zimy jsou zde totiž mírnější a kratší, prakticky i bez sněhu, léta jsou dlouhá, slunečná a teplá. Ne jinak je tomu i na ostrově Pag, který je českými turisty stále častěji vyhledáván.

Léta na ostrově Pag

Ostrov Pag a Chorvatsko se v některých ohledech vůbec nemohou srovnávat. Na ostrově Pag totiž panuje přímořské podnebí, tudíž zde léta nezačínají tak zprudka, ale trvají o poznání déle. Chvíli totiž trvá, než se moře prohřeje, ale na druhou stranu dlouho zůstává teplé. Léta na ostrově Pag jsou tedy ze začátku poměrně mírná a příjemná s teplotami okolo 25 až 30 stupňů celsia. Postupně se země i moře oteplují a v hlavní sezóně zdejší teploty dosahují někdy i neuvěřitelných čtyřiceti stupňů. V období září a října se začínají dny zase pomalu ochlazovat, ale moře je zde stále velice příjemné i ke koupání. Až v listopadu přichází více srážek a tedy i nižší teploty.

Zimy na ostrově Pag

Chorvatsko se může pyšnit několika vysokými masivy, na kterých je pravidelně v zimě sněžná pokrývka. To na ostrově Pag spíše nečekejte. Může se stát, že zde nasněží, tak jak tomu nedávno bylo i v Egyptě, ovšem je to spíše výjimkou. Na ostrově Pag jsou i zimy totiž velice mírné a spíše teplejší. Teploty se od prosince do března pohybují maximálně do 20°C, a to pouze, když jsou příhodné podmínky, jinak zde očekávejte teploty spíše do patnácti stupňů celsia. Ale i zimy na ostrově Pag mají něco do sebe. Jelikož je zde stále příjemně a dešťové srážky nebývají nijak prudké, můžete si naplánovat nespočet výletů po místních krásách a objevit tak všechna zákoutí, na které byste v létě přes davy turistů a vysoké teploty ani nenarazili. Mnoho lidí proto vyráží na dovolené až začátkem podzimu, kdy se sice dny krátí, ale turistů citelně ubývá a opuštěných míst vhodných k poznávání masivně přibývá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *