Kde složit hlavu na ostrově Vis? Na hotelu, v apartmánu či v rodinné vilce

Kde složit hlavu na ostrově Vis? Na hotelu, v apartmánu či v rodinné vilceOstrov Vis lze bez ostychu přirovnat k pravému a nefalšovanému ráji potápěčů. Jelikož značná část ostrova sloužila dlouhá desetiletí k vojenským účelům, turistům zde byl prakticky znemožněn jakýkoli přístup. V posledních letech se však veškerá vojenská aktivita smrskla na malé oplocené stanoviště a zbytek ostrova, jehož rozloha činí zhruba 90 kilometrů čtverečných, je tak určena obdivu a relaxaci turistů. Protože bylo pobřeží Visu lidskou nohou po dlouhá staletí prakticky nedotčené, podmořský život je zde jeden z nejbohatších ve Střední Dalmácii. Plánujete-li letní dovolenou právě na tomto Bohem i lidem zapomenutém ostrůvku, pak vás bude určitě zajímat, jaké možnosti ubytování Vis nabízí.

Luxusní hotely pro náročné

Vyrážíte-li na Vis s malým dítkem nebo patříte k náročným turistům, kteří si dovolenou bez all inclusive, luxusních hotelových pokojů a vyhřívaných bazénů prakticky neumí představit, zřejmě se budete poohlížet po nějakém hotelu. I přesto, že hotelů není na Visu příliš mnoho, budete-li důkladně hledat, na pár jich určitě narazíte. Ale jen tak mezi námi – opravdu je dovolená u hotelového baru tím pravým a nefalšovaným letním zážitkem?

Romantické apartmány pro rodiny s dětmi

Vis je posetý komfortními apartmány, v nichž vás místní ubytují za třetinovou cenu, než v případě hotelů. Míříte-li do Chorvatska s celou rodinkou a třeba i malým dítětem a nevyžadujete luxus hotelových služeb, jsou apartmány ideální a cenově dostupnou volbou. Ubytování v nich si můžete zařídit prostřednictvím internetových portálů, které se na ubytování v Chorvatsku zaměřují, nebo přímo na místě ihned po příjezdu.

Luxusní robinzonády pro netradiční dovolenou

Stejně jako na mnohých jiných ostrovech i na Visu naleznete několik na první pohled opuštěných vesniček a letovisek, v nichž se nachází ukryté vilky a maličké rodinné apartmány. O klasické ubytování se v tomto případě ovšem nejedná. Zde si (za poměrně tučný poplatek) můžete pronajmout celý objekt, od kterého vám majitelé odevzdají klíče, odjedou a vy je uvidíte až v den odjezdu. Daleko od zvědavců a civilizace si tak můžete užívat spoustu netradičních zážitků i romantických chvilek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *