Ostrov Vir – soukromí a ta pravá romantická atmosféra

virNedáte na Chorvatsko dopustit, ale přeplněné pláže a hluční turisté vás příliš nenaplňují? Přesto se svého snu o koupání v průzračně křišťálové vodě nechcete vzdát? Tak se pro letošní sezonu poohlédněte po méně známých chorvatských ostrovech. Takový ostrov Vir je ideální volbou chcete-li si užít bezstarostné slunečné dny uprostřed chorvatského ráje na zemi. A tím dovolená na ostrově vir bezpochyby je!

Vir – ostrov spojený s pevninou mostem

Ostrov Vir se nachází v severní části Zadarského souostroví. Od pevniny je ostrov oddělen průlivem Privlački Gaz, přes který vede tradiční most. Na ostrov se tedy dostanete pohodlně automobilem nebo autobusem. Rozloha ostrova činí 22 kilometrů a obyvatelé jsou zde zastoupeni číslem 860. Na ostrově se ve velké míře pěstuje vinná réva, olivy a citrusové plody. Velký význam je zde přisuzován rybolovu. Díky přítomnosti již zmíněného mostu se sem zvláště o víkendech sjíždějí obyvatelé Zadaru.

Ostrov Vir – Chorvatsko – základní informace:

 • Rozloha ostrova činí 22 kilometrů čtverečných
 • Nejvyšší vrchol Bandire je vysoký 112 metrů
 • Ostrov spojen s pevninou moderním mostem
 • Klidnější povaha lokality vhodná zejména pro rodiny s dětmi
 • Hlavním střediskem ostrova je stejnojmenná obec Vir
 • Ostrov je zásobován pitnou vodou z pevniny
 • Spousta historických památek
 • Dobré podmínky pro vodní sporty
 • Pláže jsou zde oblázkové, kamenité
 • Ubytování zejména ve větších apartmánech nebo v soukromí
 • Oblíbená písečná zátoka Sapavac

vir2Ostrov Vir – recenze aneb jaké jsou ohlasy turistů?

Cestovatelé, kteří ostrov Vir navštívili, sdílejí vcelku velmi podobné názory. Nemalou výhodu spatřují v dobré dopravní dostupnosti destinace i v její nekomerční povaze. Pozitivně se také vyjadřují o ubytování na ostrově Vir, které je z velké části zabezpečeno zejména nově vybudovanými apartmány, vilkami a rezidencemi. Dostatek ubytovacích kapacit je také v soukromí. Ceny jsou zde taktéž velmi přívětivé. Negativum spatřovali cestovatelé v minimu zábavních podniků, kterých na ostrově opravdu mnoho není. Názory se také lišili dle vybraného typu ubytování. Někde turisté narazili na pláže s betonovými platy, někde se dá koupat na písečné pláži s nějakým tím oblázkem. Dovolená ostrov Vir je určena zejména těm, kteří si chtějí odpočinout od přeplněných pláží a tradičních chorvatských destinací.

Jaké možnosti ubytování ostrov Vir nabízí?

Jak již bylo výše zmíněno, na Viru se dá ubytovat zejména v soukromých pokojích. Kromě nich zde však naleznete také několik penzionů, moderně zrekonstruovaných vilek a rodinných apartmánů. Mezi turisty se v současné době těší velké Paradise Resort Vanessa – nově vybudovaný resort přímo u rozlehlé soukromé hotelové pláže s pozvolným vstupem do moře. Apartmánový komplex s nadstandardně vybavenými pokoji představuje malý kousek České republiky uprostřed Jaderského moře. Přátelský personál, přímé přenosy ze sportovních utkání, ale i pravé české pivo a hlavně jedinečná atmosféra a nikdy nekončící zábava – to jsou největší lákadla resortu Vanessa Paradise.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *