Dovolená na ostrově Vir

vir2Nevíte, kam byste vyrazili na dovolenou? Dobrým tipem pro vás může být ostrov Vir. Mapa vám prozradí, že jej naleznete v těsné blízkosti chorvatského pobřeží severozápadně od města Zadar. Čeká tu na vás, jako v celém Chorvatsku, příjemné prostředí, slunce a milí lidé.

Proč je cílem turistů?

Přestože většina návštěvníků vyráží do Chorvatska především za slunečným počasím a koupáním, mnozí oceňují i historii země a s oblibou navštěvují zříceniny starých ilyrských i benátských opevnění a sakrálních i světských staveb. Také zde jich najdete hned několik. Ostrov Vir, mapa opět potvrdí, je většinou plochý, jen na západě se tyčí několik vrcholků. Na nejvyšším z nich, vrchu Bandira, narazíte na zbytky staré ilyrské pevnosti, na pobřeží je pak k vidění torzo benátské pevnosti ze 17. století a přímo v přístavu byly objeveny zbytky prerománského kostela. Nezapomeňte si při jejich návštěvě pořídit fotky, ostrov Vir je určitě místem, které si pro rodinné album zdokumentovat zaslouží. V oblibě jej mají i místní a slouží jako víkendové letovisko pro řadu obyvatel nedalekého Zadaru.

Dokonalá dovolená

Modrá obloha, modré moře, zelené vinice a temněji zelené borové porosty, které ostrov místy pokrývají, to všechno je pastvou pro oči a slibuje, že vás čeká dokonalá dovolená. Ostrov Vir je místem, kde ji můžete prožít. Rozhodli-li jste se pro ostrov Vir, počasí vám zřejmě bude také přát. Typické pro zdejší poměry jsou příjemné letní teploty a svěží povětrnostní podmínky. V roce tu bývá i přes 300 slunečných dní. Klimatické podmínky jsou tu dokonce natolik příznivé, že se pobyt zde doporučuje jako prevence i léčba astmatických a alergických onemocnění. V okolí se totiž nevyskytují žádné průmyslové zóny a ostrov se počítá k místům s vůbec nejčistším mořem navíc s velmi vysokým obsahem jódu. Pro zajímavost lze dodat, že se na ostrově léčí rovněž potíže revmatického charakteru, neboť se zde nacházejí i léčebná bahna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *