Čisté moře, krásné pláže, skvělé víno – jedinečný ostrov Vir

virŘada českých turistů stále vyráží na dovolenou do Chorvatska tzv. po vlastní ose, tj. rodinným vozem. Podaří-li se vám bez zádrhelů opustit naši republiku, máte napůl vyhráno, dálnice nadále skvěle značená a v dobrém stavu vás zavede až k cíli vaší cesty, chorvatský celník vám s úsměvem na rtech popřeje dobré ráno a před vámi už je jen vyhlídka na báječné dny strávené na pláži, kde vás budou laskat teplé sluneční paprsky a vy konečně budete moci vypustit z hlavy všechny starosti všedního dne.

Které letovisko si vybrat?

Na toto téma se na internetu rozbíhají mnohé diskuze. Chorvatsko, ostrov Vir je však osvědčeným cílem českých turistů a našel by se jen málokdo, kdo by vám jej nedoporučil. Jsou pro vás na dovolené tím nejpodstatnějším moře a pláže? Ostrov Vir se může pochlubit jak písčitými tak oblázkovými a také snad nejčistším mořem na světě s neuvěřitelným množstvím jódu, proto místní voda a vzduch zaručeně zlepší všechny alergie a pomůže astmatikům. I přes množství místních i zahraničních turistů, kteří ostrov Vir pravidelně vyhledávají, je zdejší příroda panensky netknutá a nabízí tolik úchvatných pohledů na borovicové lesy, písečné zátoky, olivové i fíkovníkové háje, nehostinná skaliska a úrodné vinohrady, že vstřebat je všechny najednou je téměř nemožné.

Kudy na ostrov Vir?

Na rozdíl od většiny ostatních chorvatských ostrovů vám cestu nezkomplikuje přesun přes mořskou úžinu oddělující jej od pevniny. Cesta na ostrov Vir je jednoduchá a přímá. S pevninským pobřežím jej spojuje téměř 300 metrů dlouhý most od poloostrova Privlaka. Ten spojuje obce Nin a Privlaka na pevnině s obcemi Vir a Lozice na ostrově. A právě i díky této moderní komunikační tepně se Vir stal také oblíbeným rekreačním místem zadarských obyvatel. Pro turisty je pak most skutečným požehnáním. Omrzel vás relativní klid na ostrově? Nestačí místní kavárny, tržnice a lunapark uspokojit vaši náhlou touhu po troše městského ruchu? Cesta z ostrova Vir do Zadaru je dlouhá pouhých 25 km.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *