Archiv rubriky: Mljet

Objevte krásu a unikáty přírodního parku Mljet

Objevte krásu a unikáty přírodního parku MljetOstrov Mljet je považován za jeden z nejkrásnějších a nejzelenějších ostrovů celého Chorvatska. Pokud byste sem chtěli zamířit, pak se vydejte do jihodalmatského pásu ostrůvků, kterých je Mljet součástí. O jeho krásách, stejně jako plážích a možnostech ubytování se ovšem zmiňujeme v několika předchozích článcích. Dnes se budeme proto věnovat jeho skvostu a jedinečnému unikátu, který představuje zdejší národní park.

Celý příspěvek

Navštivte krásy ostrova Mljet

Navštivte krásy ostrova MljetOstrov Mljet si oblíbilo mnoho českých turistů. Každoročně se jich zde sjíždí stovky a vychutnávají si tady nádherné prázdniny. Ani letos tomu nebude jinak. A jelikož je Chorvatsko poměrně blízko a velice snadno dostupné autem bude autobusem, bude většina turistů volit právě tento způsob dopravy.

Celý příspěvek

Ostrov Mljet – perla jižní Dalmácie

MljetNa jihu Dalmácie najdete velký, nádherný a poklidný ostrov, Mljet. Kromě koupání v místním průzračném moři můžete navštívit i Národní park Mljet, který najdete na severozápadě ostrova. Díky tomu všemu je ostrov Mljet pokládán za jeden z nejkrásnějších Chorvatských ostrovů. Celé tři čtvrtiny ostrova jsou zalesněné, a tak má ostrov i další přívlastek, a to nejzalesněnější. Recenze Mljet jen překypují chválou a vlastně se prakticky nesetkáte s negativní reakcí.

Celý příspěvek

Ostrov Mljet – Jižní Dalmácie

mljetOstrov Mljet – Chorvatsko je jedním z největších v Jihodalmatském souostroví, jeho rozloha činí přes 100 km čtverečních. Ačkoliv široký v průměru jen 3 až 4 km, je dlouhý úctyhodných 38 km. Leží ve vnějším pásu souostroví a jižně od něj se již rozkládá volné moře. Vyznačuje se velmi členitým pobřežím, které je zejména na severu a severozápadě lemováno množstvím malých přilehlých ostrůvků. Celý příspěvek