Ostrov Mljet – perla jižní Dalmácie

MljetNa jihu Dalmácie najdete velký, nádherný a poklidný ostrov, Mljet. Kromě koupání v místním průzračném moři můžete navštívit i Národní park Mljet, který najdete na severozápadě ostrova. Díky tomu všemu je ostrov Mljet pokládán za jeden z nejkrásnějších Chorvatských ostrovů. Celé tři čtvrtiny ostrova jsou zalesněné, a tak má ostrov i další přívlastek, a to nejzalesněnější. Recenze Mljet jen překypují chválou a vlastně se prakticky nesetkáte s negativní reakcí.

Ostrov Mljet krásy ostrova

Kromě Národního parku Mljet můžete navštívit i typické vápencové jeskyně, kterými je prakticky posázen. Nejznámější krasovou jeskyní je pak Odysseova jeskyně, zvaná Jama. Ta je opravdovým vápencovým skvostem, ve kterém nejeden stín bude připomínat bájného Odyssea a jeho příběh. Další velice známou a turisty oblíbenou jeskyní je Movriča. Ta je zase výjimečná svojí délkou. Dlouhá je totiž přesně jeden kilometr a tak se řadí mezi celosvětové unikáty. Pokud nejste nadšenci jeskyní a raději se projdete po pahorcích a vršcích, můžete navštívit nejvyšší horu Mljetu, a to Velji Grad. Se svými 514 metry nad mořem je nejvyšším bodem ostrova. Procházka na něj je velice příjemným zpestřením dovolené.

Národní park Mljet

Pokud navštívíte národní park, určitě musíte tady navštívit Velké a Malé jezero. Obě jezera jsou vlastně krasového původu, protože to bývaly krasové doliny, které zalilo moře. Uvnitř Velkého jezera se nachází ostrůvek s názvem Otočić Svete Marije. Na tomto ostrůvku stojí nádherný a Chorvaty velice ceněný románský benediktinský klášter ze 12 století. Návštěva kláštera je zahrnuta v ceně vstupenky a tudíž byste jej neměli vynechat. Celkový vstup do národního parku se samozřejmě platí. Navíc budete určitě řešit i parkování v národním parku Mljet. Abyste se pak nemuseli někam daleko přesouvat, je nejlepší najít „parkování národní park Mljet“ buď v Crna klada, Pomena nebo Polače. Na těchto místech se také platí i vstup do Národního parku, takže budete mít vše na jednom místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *