Chorvatský ostrov Hvar je dostupný i autem – stačí využít trajektové přepravy

Chorvatský ostrov Hvar je dostupný i autem – stačí využít trajektové přepravyPokud jste už někdy zažili dovolenou v Chorvatsku, určitě jste si všimli nespočtu motoristů, kteří místo tradiční autobusové nebo letadlové dopravy zvolili právě vlastní automobil. Proč? Z jednoduchých důvodů – je to levnější, v cílové destinaci pohodlnější a pro mnoho lidí také nejdostupnější varianta. Ovšem, když je vaší cílovou destinací ostrov, je auto asi posledním možným dopravním prostředkem, který vás napadne. A přesto můžete jet na Hvar autem! Jak? To se dozvíte právě v tomto článku!

Trajekt Split Hvar

Pro mnohé turisty cestující právě autem je mezi Splitem a ostrovem Hvar zřízen trajekt, který vás za jistý poplatek převeze pravidelně tam i zpátky. Jedná se o prakticky jedinou možnost, jak se dostat na Hvar i se svým čtyřkolým miláčkem, kterého pak můžete na Hvaru pořádně prohnat.

Trajekt na Hvar je velice levným dopravním prostředkem

Navíc za jednu cestu trajektem nezaplatíte žádné horentní sumy. Vydáte-li se například trajektem ze Splitu na Stari Grad, zaplatíte za auto a tři osoby v podobě jedné rodiny celkově 459 kun. V přepočtu si tak připravte asi 1 675 korun. Tento spoj navíc jezdí až sedmkrát denně v sezóně, takže nebudete muset do Splitu dorazit na jednu přesnou hodinu. Budete-li si chtít udělat krátký výlet trajektem do městečka Sucuraj, které se nachází na východní straně ostrova, připravte si 16 kun na osobu a 108 kun za auto.

Jak dlouho trvá cesta trajektem na Hvar?

Samozřejmě je také důležitá délka cesty. Když totiž máte stihnout například večeři v hotelu, bude dobré si cestu pečlivě naplánovat. Jedna jízda trajektem ze Splitu do vesničky Stari Grad trvá asi 120 minut. Takže rozhodně s těmito dvěma hodinami počítejte!

Odkud se ještě můžete vydat ze Splitu?

Samozřejmě trajekt Split-Hvar není pouze jedním jediným spojem, který je zde zřízen. Ze Splitu se můžete vydat také například na ostrov Lastovo, Korčula, nebo Brač. Zajímáte-li se spíše o samotné výlety a projížďky po krásném okolí, určitě si vyberete z nespočtu výletů katamarány, které míří třeba i do Dubrovníku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *