Srdce milovníků památek na Korčule zaplesá

Srdce milovníků památek na Korčule zaplesáMilujete historické památky a i během své dovolené na Korčule chcete nějaké obhlédnout? Pak se nemusíte vůbec ničeho bát! Na Korčule je jich totiž obrovské množství a každý si zajisté vybere. Jaké památky byste měli určitě na Korčule navštívit?

Hlavní město Korčula

Jako první by mělo být na vašem seznamu míst k návštěvě stejnojmenné hlavní město Korčula. V něm najdete historické památky na každém kroku. Ještě ani nevstoupíte do města a už budete u jedné z nich, a to u obranných hradeb se dvěma branami, které měli toto město chránit. Jedna brána se nazývá Mořská a ta druhá Pevninská.

A právě u této druhé najdete mohutnou věž Revelin, ze které je neuvěřitelný výhled na celé okolí. Dále je taky nádherné hlavní náměstí v Korčule, které se nachází na nejvyšším místě ve městě. Na tomto náměstí najdete katedrálu sv. Marka z 15. století v goticko-renesančním stylu. Vydáte-li si severně od této překrásné katedrály, dojdete k malému kostelu sv. Petra ze 14. století. V něm se nachází renesanční portál mistra Bonina da Milano.

Památky jsou i mimo Korčulu

Ve městě Korčula je toho samozřejmě mnohem více, ovšem jsou zde i jiná města a místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Jedním takovým je i návrší, které se nachází mezi Korčulou a Lumbardem. Na toto návrší dojdete po schodišti, které je lemováno cypřiši a na samotném vrcholku můžete najít mauzoleum z 18. století. Toto místo má neuvěřitelně kouzelnou atmosféru, a to i díky úžasnému výhledu.

Nejstarší obydlené město na ostrově není Korčula

I když v hlavním městě najdete nespočet historických památek, nejstarším obydleným městem na ostrově je vlastně Vela Luka. Zde taky tedy najdete mnoho památek, které potěší nejen duši, ale zejména oči. Jednou z nich je například jeskyně Vela spilja, ve které se našla spousta archeologických artefaktů. Do této jeskyně se můžete podívat a nálezy si potom prohlédnout v Kulturním středisku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *