Město Korčula a jeho historické památky – znáte je?

Město Korčula a jeho historické památky – znáte je?Ostrov Korčula je prakticky celý posetý nejrůznějšími historickými památkami. Ať už se jedná o sakrální stavby, opevnění či městská stavení, prakticky na každém rohu na něco narazíte. Ovšem naprosto největší koncentrace památek je ve stejnojmenném městě, v Korčule. Ne nadarmo se o něm proto hovoří jako o nejcennější městské památkové rezervaci na chorvatském přímoří.

Památka na každém kroku

Jako první při návštěvě staré části města Korčula narazíte na hradby ze 14. až 16. století. Ty můžete celé obejít a sami si tak vyzkoušet být na chvíli obléhatelem tohoto starobylého města. Pokud vás lákají spíše muzeální kousky, můžete navštívit u jedné ze dvou bran, a to konkrétně u Pevninské brány, do Muzea hry moreška. Zároveň je muzeum umístěno v mohutné hranolové věži Revelin, ze které je naprosto překrásný výhled na celé široké a daleké okolí.

Nejvyšší bod města

Na samotném nejvýše postaveném bodě staré části najdete centrum celého města, a to Strossmayerovo náměstí. Na něm se nachází, stejně jako prakticky na všech náměstích na světě, katedrála, a to v goticko-renesančním stylu pojmenovaná po sv. Markovi. Na tomto náměstí už stojí přes čtyři sta let. Hned vedle můžete zhlédnout Opatský palác s opatskou klenotnicí, dále pak palác Arneriů, Gabrielisů, kde se nachází rovněž městské muzeum, a nakonec taktéž nejstarší korčulský kostel sv. Petra.

Procházka po městě Korčula

Samozřejmě že nezůstanete pouze na hlavním náměstí, ale měli byste se jít projít i starobylými uličkami. Ty na vás dýchnou tu pravou starověkou historii. Během své procházky můžete narazit ještě na renesanční radnici, která se nachází hned vedle věže Revelin, dále pak na místodržitelský palác, či na kostel sv. Michala.

Rodné město Marca Pola

Asi ve všech průvodcích narazíte určitě na informaci, že je město Korčula rodným městem Marca Pola. To je sice podle nejrůznější legend, dochovaných záznamů a informací pravda, ovšem jeho rodný dům tady nikde nehledejte. Bohužel se totiž nedochoval, a tak se můžete přenést do jeho doby pouze návštěvou věže, která zde jako jediná zůstala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *