Co dělat během dovolené na Korčule?

ostrov korčulaDovolená v Chorvatsku na ostrově Korčula může být jednou z vašich nejkrásnějších dovolených. Na Korčule totiž najdete pouze to nejlepší z celého Chorvatska. Krásné, průsvitné moře, bílé, písečné či čisté oblázkové pláže, spoustu nádherných a moderních hotelů či apartmánů, stoprocentní turistický servis – i takto by se dal popsat ostrov Korčula, který se zaryl do nejednoho srdce. A co vlastně během dovolené můžete na Korčule dělat?

Dovolená v Chorvatsku je dovolenou snů!

Už jen samotné Chorvatsko je překrásné místo na letní dovolenou. Láká zejména vyznavače a milovníky všech nejrozmanitějších vodních sportů, jelikož je v celém Chorvatsku neuvěřitelně čisté a průzračné moře. Ostrov Korčula není vůbec výjimkou. Spousta zkušených dovolenkářů dokonce tvrdí, že je na ostrově Korčula nejkrásnější moře z celého Chorvatska. Možná proto se sem každoročně rádo vrací spousta turistů. Aktivit, které můžete v takto nádherném moři provozovat, je nespočet. Rozhodně doporučujeme vzít si na dovolenou alespoň nafukovací lehátko s průsvitným průhledem, či šnorchlovací výbavu a minimálně jednou se zahledět do krás podmořského života.

Korčula není jen o moři

Samozřejmě, že nebudete trávit celou dovolenou pouze ve vodě, nebo vodními sporty. Na Korčule se dá věnovat i spoustě jiným a velice zajímavým aktivitám. Například můžete prozkoumávat místní historické památky, kterých nejvíce najdete ve městě Korčula. Zde můžete strávit několik dní a pořád ještě bude co objevovat.

Dovolená v baru

Pro některé je pojem dovolená synonymem pro nekonečné pití alkoholu a vysedávání po barech. Pokud patříte do této skupiny, vězte, že i na ostrově Korčula zažijete pro vás dokonalou dovolenou. Na Korčule se totiž nachází nespočet barů, taveren, kavárniček a restaurací, které najdete téměř na každém kroku. Stačí si tedy najít tu vaši, která se vám bude nejvíce líbit a strávit v ní klidně celou dovolenou v Chorvatsku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *