Největší klid najdete na ostrově Šolta u Robinsonů

Největší klid najdete na ostrově Šolta u RobinsonůKlid, téměř žádný turista, romantika – i takto by se dal jednoduše popsat chorvatský ostrov Šolta ležící jen několik kilometrů severně od ostrova Brač. I když se jedná o nejméně turisticky se rozvíjející chorvatský ostrov, nachází se zde několik významných apartmánových osad. Těmi jsou Šolta Nečujam, Šolta Stomorská a Rogač Šolta. Do těch každoročně zavítá několik stovek turistů, kteří si zde chtějí užít ničím nerušenou letní dovolenou. Ostrov Šolta pak celoročně obývá asi jen 1 500 obyvatel, kteří celému místu dodávají tu pravou ospalou a romantickou atmosféru.

Ubytování Šolta

Hotely na ostrově Šolta rozhodně nehledejte! Jako v celém Chorvatsku, tak i na Šoltě je spíše zvykem bydlet v nejrůznějších apartmánech. Těch najdete nejvíce právě v nejoblíbenější apartmánové osadě Šolta Nečujam. Pokud tedy například na internetu zadáte slova „ubytování Šolta Nečujam mate“, vyjede vám nejvíce možností, a to konkrétně přes tisíc.

Ostrov Šolta Robinson

Jedním z mnoha ubytovacích míst je i Šolta Robinson. Jedná se o areál nacházející se na nejvýchodnější straně ostrova Šolta. Kolem domu se nenachází žádné další budovy. Můžete se zde tedy i několik hodin kochat ničím nerušenými, překrásnými výhledy na moře, lodě a ostrovy. Budete tu jen vy a příroda. Navíc tady můžete využít vnitřního a venkovního stolu, krbu, jedné z pěti ložnic, tří toalet, dvou teras, lednice, mrazáku či dvou venkovních sprch. Budete-li si chtít zajít nakoupit, můžete vyjet lodí na sousední ostrov Brač, který je vzdálený asi jen 15 až 20 minut jízdy. Prostě ideální místo pro dokonalou dovolenou.

Ostrov Šolta na „blind“

Dovolenou na ostrově Šolta však můžete absolvovat i tzv na „blind„, kdy si dopředu nic nedomluvíte, ani nezabookujete a vše necháte až na místo. To není právě u Šolty zase tak složité a již několik velice spokojených dovolenkářů takto své léto na Šoltě strávilo.

1 komentář u „Největší klid najdete na ostrově Šolta u Robinsonů

  1. zdenkavasir

    letos jsme navštívili šoltu – moc lidí ji nezná. Není to dovolená pro plážové povaleče ale pro cestovatele. Projeli jsme celý ostrov a byl krásný kvetoucí a s čistým mořem. mohu doporučit všem dobrodruhům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *