Ostrov Rivanj – Severní Dalmácie

rivanjNasednete-li v Zadaru na trajekt Rivanj – Sestrunj – Zverinac – Molat – Ist, bude vám cesta na ostrov trvat jen něco málo přes hodinu. Ostrov Rivanj patří ke skupině vnitřního pásu Severodalmatských ostrovů, které se táhnou v těsné blízkosti pobřeží. Rivanj leží mezi ostrovy Sestrujn a Ugljan.

Jachtaření a další sporty

Na tomto malém, jen 4,4 km čtverečních rozlehlém ostrůvku, najdete jedinou obec, která se jmenuje také Rivanj a leží ve vnitrozemí ostrova. Ostrůvek je však považován přímo za ráj jachtařů a potápěčů, jejichž cílem bývá zejména malý přístav na jihozápadní straně. Odtud vyrážejí do labyrintu ostrovů a ostrůvků, často neobydlených či osídlených jen několika málo lidmi, do liduprázdných zátok, kde si užívají nikým nerušeného koupání a slunění, do uklidňující zeleně místních borových porostů, kde se mohou o samotě kochat nádhernými scenériemi, které zdejší oblast nabízí. Můžete zde rybařit, potápět se a poznávat krásy podmořského světa, surfovat nebo zkrátka jen tak lenošit.

Robinzonády

Rivanj patří k těm několika málo ostrovům, které nabízejí možnost strávit dovolenou jako novodobý Robinson, v naprosté izolaci od civilizace, bez elektřiny a tekoucí vody, v těsné blízkosti oblázkové pláže obklopeni idylickou nedotčenou přírodou. Moderní Robinsoni, na rozdíl od svého slavného předchůdce, však samozřejmě mají možnost doplout loďkou do blízké osady kdykoliv se jim zachce. Ostatní zájemci o pobyt na ostrově mají možnost vybrat si z mnoha nabídek ubytování v soukromých apartmánech.

Spojení s pevninou

Trajekt Rivanj ze Zadaru provozovaný lodní společností Jadrolinija, přijíždí na ostrov v sezóně pravidelně jednou denně každý pracovní den v týdnu, a to v pondělí, ve středu a v pátek ve 12:05 hod, v úterý a ve čtvrtek ve 13:05 hod odpoledne. Pokračuje pak dále na blízké ostrovy. V sobotu a v neděli trajekty na ostrově Rivanj nestaví. Tento lodní plavební řád je platný pro letní sezónu 2013. Děti od tří do dvanácti let jsou na trajektech přepravovány za poloviční cenu, děti do tří let cestují zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *