Nejlepší koupání je na ostrově Krk

1Hlavní turistickou atrakcí Chorvatska je jeho moře a za sluncem a koupáním ve slané vodě sem každoročně přijíždějí davy turistů nejen z Česka, ale v podstatě z celého světa. Ostrov Krk můžeme bez nadsázky označit za perfektní místo pro reklamu na ideální letní dovolenou. Co specifického nabízí právě ostrov Krk? Pláže, pláže a zase pláže – kilometry skvělých čistých a úžasně udržovaných oblázkových pláží. Není náhodou, že celých šest pláží na tomto jediném ostrově obdrželo ocenění nejvyšší – Modrou vlajku.

Tipy pro náročné

Na jihu ostrova najdete letovisko Baška a světoznámou pláž – tradiční nositelku Modré vlajky – Vela Plaža, která je jednou z nejdelších na Jadranu vůbec. Jako většina chorvatských pláží je oblázková, místy však pokrytá i jemným pískem. Samozřejmostí je pozvolný vstup do moře. To své si tu najdou rodiny s dětmi, sportovní nadšenci i mladí lidé, kteří touží po zábavě a pulzujícím ruchu. Nudistům lze doporučit pláž Konobe nedaleko městečka Punat, která se rovněž pyšní Modrou vlajkou.

Ubytování na ostrově

Protože po celodenním koupání je zapotřebí také někam složit hlavu, hledají turisté nejen perfektní pláž, ale také dobré ubytování. S tím v Chorvatsku nebývá problém, ať již toužíte po rušném letovisku nebo oáze ticha a pohody. Jak si v této věci stojí ostrov Krk? Malinska, známé letovisko na západě ostrova, se pyšní hotelem Malin přímo v centru, dále zde najdete hotely Adria a Pinia, všechny v dobré dostupnosti od pláží. Pro ty, kdo hledají něco zvláštního, je tu apartmánový komplex Ribarsko Selo vybudovaný ve stylu rybářské vesničky. Na jihozápadě ostrova si můžete užít soukromí v kempu Škrila, ostrov Krk v této své části ještě stále zůstává tradiční baštou klidu. A je-li vám to stále málo poklidné, jeďte na severovýchod. Ostrov Krk – Šilo – to je to pravé místo pro vás. Malebná vesnička, kde se lze ubytovat jen v soukromí, nedotčená příroda, vlastní zátoka ke koupání pro každého, kdo vážil cestu až sem…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *