Populární letovisko Baška na ostrově Krk

baškaJestliže jste někdy zahlédli největší chorvatský ostrov Krk a říkáte si, že pro dovolenou nebude tím nejlepším místem, zřejmě jste viděli jeho východní stranu – skalnatou pustinu, kde by dovolenou strávil leda blázen. Od pevniny sem vane bóra, jadranský silný vítr. Ostrov Krk je z této strany nehostinný a pustý.

Letovisko Baška

Mnohem lepší podmínky pro rekreaci najdete na severu a jihovýchodě ostrova. Strmé a skalnaté pobřeží je zde rozerváno do mnoha zátok, které skrývají nádherné oblázkové pláže. Jedno z nejvyhlášenějších letovisek na ostrově Krk – Baška, patří k oblíbeným cílům českých turistů už od začátku minulého století.

Nejenže nabízí pro trávení rekreace výběr ubytování ve všech cenových kategoriích – hotely, apartmánové domy, apartmány, soukromé kapacity i kempy, ale je také oblíbeným výletním cílem turistů i místních. Uspořádáte-li směrem Krk – Baška výlet, nebo se zde přímo ubytujete, nezapomeňte navštívit místní Akvárium, které nadchne nejen vaše děti.

Ve více než dvaceti velkých akváriích si můžete prohlédnout mořské ryby všeho druhu. Mimoto nabízí Baška řadu oddechových aktivit i kulturních akcí pro návštěvníky každého věku. Obchůdky, stánky, restaurace, kavárny, tančírny – to všechno je samozřejmostí.

Vela plaža

Největším lákadlem pro turisty je pak Vela plaža v letovisku Baška, snad nejkrásnější pláž Chorvatska vůbec, téměř 2 km dlouhá, pokrytá hrubým pískem a jemnými oblázky. Může se pochlubit významným oceněním – Modrou vlajkou. Je velice vhodná pro rodiny s dětmi, k dispozici je zde půjčovna šlapadel a rovněž zázemí pro řadu vodních sportů. Jedinou nevýhodou tohoto místa je jeho popularita. Vela plaža bývá přeplněná turisty. V nejbližším okolí se však nachází velmi mnoho menších pláží, z nichž mnohé nabízejí jsou dokonce přístupné pouze z moře, tzn. musíte k nim dojet na člunu. Rušné turistické letovisko nebo soukromí v podstatě absolutní? V Bašce na ostrově Krk můžete mít dle nálady obojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *