Možnosti ubytování na ostrově Pag

pag4Pokud jste si pro letošní dovolenou vybrali známé chorvatské letovisko – ostrov Pag, ubytování, v jakékoli kvalitě i cenové relaci, máte skutečně na výběr. Hotely, penziony, apartmány, kempy – každý si může zvolit takový typ dovolené, jaký mu vyhovuje a na jaký mu kapsa stačí.

Pag

Pag je nejen správním centrem celého ostrova, ale zejména jeho kulturním a historickým centrem, proto si jej za svůj cíl často vybírají turisté z celého světa. Historie a kultura ruka v ruce se sportovním zázemím, restauracemi, kavárnami a diskotékami s bujarým nočním životem, to a ještě mnohem více samozřejmě včetně čistých a udržovaných písečných i oblázkových pláží a průzračné mořské hladiny – to je Pag. Atraktivním a často vyhledávaným ubytováním je zde penzion Belveder. Pag má každému co nabídnout, proto se sem návštěvníci jen hrnou. Penzion Belveder se nachází na vrcholku skalního útesu, proto z něj mají návštěvníci překrásný výhled. Přehlédnout odtud můžete okolní moře i hory. Zároveň leží přímo u písečné pláže – (komu to nestačí, nedaleko je i pláž oblázková s tobogánem a množstvím dalších atrakcí), a do centra letoviska to jeho návštěvníci nemají dál než pět minut pěšky. Blízko veškerému ruchu letoviska a přesto klidné místo – ideální pro rodinnou dovolenou. Pokoje jsou zde standardně vybavené, na výběr dvojlůžkové, třílůžkové nebo čtyřlůžkové. Ke každému pokoji náleží vlastní sociální zařízení a část z nich má i balkon. V přízemí penzionu se nachází rozlehlá jídelna s vnitřním i venkovním posezením – terasou. Pro návštěvníky, kteří se dopraví vlastním vozem, jsou k dispozici vlastní parkovací místa penzionu.

Novalja

Chcete-li navštívit ostrov Pag, Novalja bude zřejmě první volbou, zejména máte-li společenského ducha a přejete si spojit při své dovolené koupání v průzračných vlnách Jadranu a slunění pod žhavými paprsky s aktivním nočním životem. Městečko leží v zelené zátoce otevřené k volnému moři. Jsou zde překrásné pláže a bujná středomořská vegetace. Novalja je velice moderní, udržované a stále upravované místo, kde turisté najdou mnoho možností pro aktivní odpočinek. Proto postupně přejímá status nejvýznamnějšího turistického centra na ostrově, ačkoliv doposud byla považována za druhé nejdůležitější místo, po letovisku Pag. Sháníte-li v Novalje na ostrově Pag ubytování, máte na výběr z řady apartmánů a také mnoho místních obyvatel vás rádo ubytuje v soukromí. Ostrov Pag, stejně jako mnoho jiných, patří k místům, kde pro usedlíky turistický ruch znamená významný zdroj obživy.

V blízkosti tohoto letoviska však můžete využít ještě jeden typ ubytování, který je typický pro celé Chorvatsko a také ostrov Pag. Kemp Straško patří k tomu nejlepšímu, čeho se lze při tomto typu prázdninového ubytování dočkat. Najdete jej zhruba 1 km od letoviska Novalja přímo na rozlehlé oblázkové pláži, zároveň však ve stínu borového háje. Upozornění – část kempu je vyhrazena pro nudisty. Přímo v kempu jsou umístěny dvě restaurace, pizzerie, pivnice, dvě pekárny, dva obchody, půjčovna jízdních kol, skútrů a šlapadel. Kdo nevydrží ležet po celou dovolenou na pláži a vyhledává aktivní odpočinek, může využít hřiště na plážový volejbal, fitness nebo si zahrát stolní tenis. K tomu je pro návštěvníky kempu zdarma k dispozici internetové připojení přes WIFI, dětské hřiště s dětským koutkem a funguje zde pod vedením profesionálních animátorů miniclub. Nejen na ostrově Pag kemp Straško patří mezi nejlepší.

Mandre

Jednu z nejširších nabídek apartmánů na ostrově má nevelké středisko v jižní části ostrova – Mandre. Zde si na své přijdou zejména ti, kdo preferují klid a soukromí, Mandre nabízí velice vhodnou kulisu pro vysloveně romantickou dovolenou ve dvou – tady nejsou žádné diskotéky, žádné hlučné kluby. Celé městečko je obklopeno přírodou i vysokými stromy, které vrhají okolo příjemný stín, pláže jsou nádherné a moře křišťálově čisté. Navštivte ostrov Pag, Mandre má v nabídce více jak 50 apartmánů, které se veskrze nacházejí v těsné blízkosti moře a lze je pronajmout za velice příznivé ceny.

Povljana

Dalším rozlohou, nikoli však významem, malým letoviskem, které naleznete na jihu ostrova je Povljana. Kdo přijede na ostrov Pag, Povljana jej okouzlí. Nikde jinde nemůžete každodenně sledovat pohádkové západy slunce, jen tady, v místě obráceném k západu a tím chráněném před nepříjemnými silnými větry z pevniny. Povljana patří k nejkrásnějším letoviskům na ostrově, v okolí je hned několik nádherných pláží – oblázkových, kamenitých i písčitých, blízká pláž Dubrovnik byla oceněna Modrou vlajkou, a proslulost si toto městečko získalo zejména díky zdejšímu léčivému bahnu, které je volně přístupné. Přestože ve městě nenajdete žádnou diskotéku, noční život tu přece jen existuje. V barech hraje hudba, restaurace se předhánějí v nabídce místních specialit a darů moře. Povljana je tak vhodným místem pro rodinnou dovolenou, a aby této pověsti dostála, po celou sezónu jsou na zdejší louce k dispozici kolotoče pro děti. Pokud to zlákalo i vás, vězte, že bude muset při ubytování vzít zavděk opět apartmány, soukromým pohostinstvím místních obyvatel nebo blízkým kempem Tomi, kam ostatně každoročně míří stovky českých turistů. V blízkosti Povljany nenajdete zatím žádný hotel ani penzion.

Bošana

Bošana je maličké letovisko s nádhernou oblázkovou pláží s velice pozvolným vstupem do vody, proto bývá vyhledávána zejména staršími lidmi a rodinami s malými dětmi. Mimoto ve směru Pag – Bošana narazíte podél celého pobřeží ještě i na celou řadu dalších pláží, oblázkových i písčitých, kde můžete najít soukromí v mnoha romantických zákoutích. Zdejší vody si pro jejich průzračnost oblíbili zvláště zájemci o podmořský život, neboť zdejší podmínky jsou ideální pro šnorchlování a potápění. Vyhledáváte-li apartmány, Pag jich celou řadu nabízí právě i v blízkosti tohoto letoviska.

Šimuni

Zhruba v polovině cesty mezi letovisky Pag a Novalja na jihozápadním pobřeží ostrova narazíte na malé rybářské městečko Šimuni. Pag zdejším obyvatelům nemá k obživě co víc nabídnout než právě rybaření a turismus. Ale místní se těchto příležitostí chopili s vervou vlastní všem Chorvatům. V zátoce Šimuni se nachází kemp i marina, v místních restauracích si pochutnáte na vynikající čerstvé domácí stravě, moře je čisté, pláže upravené, rybáři jsou příjemní a pohostinní lidé, kteří ve vás vzbudí pokaždé pocit, že právě vy jediný jste tím člověkem a přítelem, na kterého čekali celý svůj dosavadní život. Šimuni je ideálním místem pro rodinnou dovolenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *