Trajektem z Drveniku na ostrov Korčula? Letos to bohužel nepůjde!

Trajektem z Drveniku na ostrov Korčula? Letos to bohužel nepůjde!V první trojici nejoblíbenějších dovolenkových destinací pro rok 2015 se již tradičně umístilo Chorvatsko. Hned za Řeckem a Tureckem obsadilo krásné třetí místo. Z celkového počtu dovolenkářů vyráží do Chorvatska celých 11 procent. Nejčastěji volí dopravu po vlastní ose, za níž se drží doprava autobusová a letecká. A právě na dopravě vlastním automobilem mohou Češi ušetřit nejvíce.

Jak se po vlastní ose dostat na ostrov Korčula?

Pokud k Jadranu vyrážíte po vlastní ose i vy a cílovou destinací se pro vás letošní rok stal oblíbený ostrov Korčula, jistě budete řešit, jak se do této destinace dostat. Velmi oblíbená je trajektová přeprava z přímořského městečka Drvenik, kterou se dostanete až do samotného srdce Korčuly – Dominče. Tento spoj ovšem letos není možno využít. Jaké jsou tudíž náhradní trasy? Nepřestávejte číst následující řádky a dozvíte se to!

Náhradní cesta trajektem na Korčulu

Jak jinak se na ostrov Korčula dostat? Možnosti máte hned dvě. Buďto se vydáte do Splitu, odkud trajekty vyrážejí dvakrát denně vždy v 10:15 a 17:30 hodin. Od Korčuly vás dělí zhruba tří hodinová cesta. Cena trajektu začíná na 60 kunách. Na ostrov Korčula se ovšem můžete vydat i z poloostrova Pelješač, potažmo letoviska Orebić. Odtud trajekt vyjíždí zhruba 18x za den a cena přepravy začíná na 16 kunách. Protože je ostrov Korčula od Pelješace vzdálen opravdu jen malý kousek, cesta trajektem trvá zhruba čtvrt hodiny.

Pozor na výjimky

Při plánování cesty si ovšem dejte pozor na výjimky v přepravních řádech. Aktuální odjezdy a příjezdy se vyplatí sledovat přímo na oficiální stránce společnosti Jadrolinija. Některé spoje totiž nejezdí ve svátky a o víkendech. Proto se nezapomeňte informovat také o aktuálních svátcích a významných událostech, které v daném měsíci Chorvati slaví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *