Jaké podnebí vládne na ostrově Čiovo?

Jaké podnebí vládne na ostrově Čiovo?Na ostrově Čiovo je stejně jako na ostatních chorvatských ostrovech velice mírné podnebí. Nejen místní obyvatelé, ale taktéž turisti si zde proto mohou užívat ničím nerušené slunečné léta a příjemné a mírné zimy. I díky tomu se zde ve velkém pěstují mandloně, vinná réva, olivovníky, fíkovníky a další druhy jižního ovoce.

Jaké je aktuálně počasí na ostrově Čiovo?

Pokud byste se vydali na ostrov Čiovo ke konci srpna a na začátku září, rozhodně by vás zde uvítalo velice teplé a slunečné počasí, teploty vzduchu okolo 30°C a teploty vody okolo 25°C. Letos je teplota vody však mírně vyšší, a to díky skutečně teplému a slunečnému létu. Na ostrově Čiovo tak můžete zažít dokonalou dovolenou i v září, kdy už většina lidí na dovolenou vůbec nepomýšlí. Navíc v září zde budete mít větší klid a pláže prakticky sami pro sebe.

Kdy je nejvhodnější doba pro návštěvu ostrova Čiovo?

To nás vede k další otázce, kdy je vlastně nejvhodnější doba pro dovolenou na ostrově Čiovo? Odpověď je velice individuální. Pokud vyhledáváte skutečně vysoké teploty a nekonečné opalování na pláži, je pro vás nejlepší červenec a srpen, kdy se zde srážky pohybují naprosto na minimu a slunce tady svítí i třináct hodin denně. Pokud však naopak hledáte příjemné teploty vhodné i k nejrůznějším výletům, bude pro vás vhodnější vydat se na ostrov Čiovo v květnu, v červnu, v září nebo v říjnu. Naprosto nejméně zájezdů na Čiovo pak naleznete na podzim a v zimě, kdy, pokud budete chtít ostrov Čiovo navštívit, si cestu budete muset naplánovat na vlastní pěst.

Nezklame vás počasí na ostrově Čiovo?

Stejně jako na ostatních místech ve středomoří, tak i na ostrově Čiovo je v létě počasí poměrně stálé. Občasný silnější vítr od moře zde srážky doplňují pouze výjimečně. Nemusíte se tedy vůbec bát, že by vás počasí zklamalo a vy byste se z dovolené vraceli otrávení a smutní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *