Ostrov Murter: Novinka v dovolenkových destinacích

Ostrov Murter: Novinka v dovolenkových destinacíchChorvatský ostrov Murter ještě není příliš mezi českými turisty znám a tudíž jimi není příliš navštěvován. I když je jich spousta, kteří si jej stačili oblíbit, někteří o něm doposud vůbec neslyšeli. Ale ani se není čemu divit! Chorvatsko má skutečně nespočet ostrovů a ostrůvků a úplně všechny vám nevyjmenují ani sami Chorvaté.

Co byste měli vědět o chorvatském ostrově Murter?

Pokud byste hledali ostrov Murter na mapě, našli byste jej ve střední části Chorvatska, jižně od Zadaru a severně od Šibeniku, kdy obě z těchto měst můžete během svého pobytu jednoduše navštívit. Ostrov se tedy nachází ještě ve stále poměrně přijatelné dojezdové vzdálenosti autem či autobusem z České republiky a je dostupný přes most v Tisnu. Svou rozlohou dosahuje chorvatský ostrov Murter přibližně 19 km2 a řadí se tak mezi menší místní ostrovy. Na obzoru pak určitě zahlédnete krásný národní park Kornati, který můžete taktéž jednoduše navštívit výletní lodí a vychutnat si tak příjemný jednodenní výlet.

Jaká je dovolená na chorvatském ostrově Murter?

Pokud se těšíte na dlouhé písčité pláže, bohužel vás budeme muset zklamat. Na ostrově Murter se totiž nachází spíše oblázkové pláže s povětšinou hladkými, plochými kameny. I když se jedná o velice příjemné kamínky, které vás rozhodně nebudou píchat do noh, písek to prostě není. Celý ostrov Murter i množství malých ostrůvků v jeho blízkém okolí tvoří krajina porostlá borovicemi. Ty spolu s větrem přináší na pláž velice příjemnou vůni, typickou právě pro Chorvatsko, konkrétně pro ostrov Murter. Kromě výše zmíněných výletů do města Zadar nebo Šibenik či do národního parku Kornati, můžete taktéž navštívit vodopády na řece Krka. Tento výlet rozhodně stojí za zvážení, jelikož se na Krce dočkáte úchvatné podívané. Z blízkých zajímavých míst bychom ještě mohli jmenovat Primošten, Vranské jezero, ostrov Pašman nebo ostrov Žirje. I to jsou místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *