Pašman – ostrov Severní Dalmácie

pasmanOstrov Pašman, náležící k ostrovům Severní Dalmácie, se může pochlubit rozlohou činící 57 kilometrů čtverečných. Nejbližším sousedem ostrova je Ugljan, se kterým je spojen novým mostem, jehož výška dosahuje 16 metrů.

Ostrov Pašman od pevniny odděluje Pašmanský průliv. Do nejbližšího pevninského města se z Pašmanu dostanete za pouhých 15 minut jízdy trajektem. Na ostrově je několik menších zátok, které lákají místní obyvatele i turisty. Povrch Pašmanu je poměrně členitý a kopcovitý. Nejvyšším bodem ostrova je vrch Bokolj s výškou 272 metrů. Na ostrově žije přibližně 3300 stálých obyvatel, kteří se soustřeďují zejména do větších částí ostrova (Tkon, Nevidjane, Kraj, Mrljane, Dobropoljana, Banj, Ždrelac).

Pašman Chorvatsko – základní informace:

  • Rozloha ostrova činí 57 kilometrů čtverečných
  • Žije zde přibližně 3300 stálých obyvatel
  • Členité pobřeží s množstvím zátok
  • Nejvyšším vrcholem ostrova je vrch Bokolj (272 m)
  • Spousta zajímavých kulturních a historických památek
  • Klid a krásná, téměř nedotčená příroda
  • Pašman má krásné pláže (oblázkové, písčité) s pozvolným vstupem do moře
  • Z ostrova vede trajektové spojení do Biogradu na Moru a do Ugljanu

Nedotčené Chorvatsko = ostrov Pašman

Ačkoli se ostrov může pochlubit členitým pobřežím, celou spoustou pěkných pláží, množstvím tajemných zátok a řadou menších ostrůvků situovaných v jeho bezprostředním okolí, mnoho turistů o tomto pohádkovém místě doposud neví. V této skutečnosti však mohou spatřovat výhodu turisté, kteří dávají přednost klidnější dovolené bez vedlejších rušivých elementů. Chcete-li si tedy užít pohodovou dovolenou s nádechem romantiky, Pašman vaše představy určitě naplní.

Jaké možnosti ubytování Pašman nabízí?

Jak již bylo výše zmíněno, ostrov nepodléhá obřím nájezdům turistů, proto zde nehledejte megalomanské hotelové komplexy. Místo hotelů naleznete na ostrově Pašman apartmány, kempy, vily a možnosti ubytování v soukromí. Poslední zmíněná možnost – ubytování v soukromí – je na ostrově zřejmě nejrozšířenější. Věříme, že vás pobyt na ostrově velmi mile překvapí a zjistíte, že lze letní dovolenou trávit i jinak, než na přeplněné pláží v obklopení hlučných turistů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *