Jak to vlastně vypadá na Visu? Fotografové si přijdou na své!

Jak to vlastně vypadá na Visu? Fotografové si přijdou na své!Jeden z nejvzdálenějších obydlených ostrovů Chorvatska nese název Vis. Tento klenot Jaderského moře ukrývá nespočet přírodních i architektonických krás. Víte, co všechno zde mohou turisté obdivovat? Pojďme se společně podívat, proč i letos zamířit do Chorvatska – tentokrát však na ostrov Vis.

Seznamte se s ukrytým klenotem Jadranu

Ostrov Vis je součástí vnějšího pásu Středodalmatských ostrovů. Jeho rozloha činí asi 90,3 km2, na kterých přebývá 4300 obyvatel. Ostrov bohužel nemá vlastní zdroje pitné vody, které se tak musí pravidelně dovážet v cisternách. Velká část vnitrozemí je tvořena úrodnými nížinami, na nichž místní pěstují vinnou révu, palmy, olivy, ale i ovoce a zeleninu. Patříte-li mezi milovníky kvalitního vína, určitě nezapomeňte ochutnat zdejší odrůdu Vugava, která patří k těm nejlepším v celém Chorvatsku.

Unikátní jeskyně lákají k návštěvě

Jih Ostrova Vis je tvořen nespočtem malebných zátok, v nichž naleznete ukryté pláže i řadu tajemných jeskyní. K návštěvě určitě doporučíme zátoku Stinivu, magické jeskyně v letovisku Krajicine, zelené jeskyně na přidruženém ostrůvku Ravnik a nejznámější Modré jeskyně, které se nacházejí na sousedním ostrůvku Biševo. Jeskyně ročně navštíví několik tisícovek turistů, ale i zkušených potápěčů. V dopoledních hodinách slunce osvětluje jeskyni, která nabývá neuvěřitelné tyrkysové barvy. Světélkující záblesky navíc pronikají až do hloubky neuvěřitelných 16 metrů. Pokud v sobě nezapřete cestovatelského ducha, určitě se do modrých jeskyní vydejte.

Ráj fotografů

Chcete-li si z Chorvatska, potažmo ostrovu Vis odvézt opravdu dokonalé foto, vydejte se nejen k již zmíněné zátoce Stiniva, ale také do historického centra Vis nebo do letoviska Komiža, kde můžete vyfotit nespočet architektonických skvostů, ale i pozůstatků Titovy armády, která ostrov po dlouhá léta nemilosrdně okupovala. Patříte-li mezi milovníky sladkého nicnedělání a lenošen na pláži, pak se určitě vydejte k vyhlášeným plážím, mezi něž patří například Ploče, Vela Travna, Mala Travna, Taleška mala, Taleška vela nebo Srebrena.

Kdo by měl ostrov Vis navštívit?

Zejména lidé, kteří hledají klidnější způsob trávení letní dovolené. Pokud vás již nebaví přeplněné pláže, kde můžeme hledání volného místa přirovnat k adrenalinovému sportu, vydejte se na ostrov Vis. Jestliže navíc milujete víno, bylinné likéry, dobrodružství pod vodou a slunění na pláži, je pro vás tato destinace jasnou volbou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *