Lodní a trajektová doprava na ostrově Rab

Lodní a trajektová doprava na ostrově RabOstrov Rab, někdy též označován jako Ráb, je součástí Kvarnerského souostroví. Jeho břehy omývá Kvarnerský záliv a spousta turistů si jej zamilovala zejména kvůli vysokému počtu slunečních hodin, jimž je společně s Bračem proslulý. Délka ostrova činí 22 kilometrů a ve svém nejširším místě dosahuje úctyhodných 11 kilometrů. Ráb je velmi členitý a bohatý jak na faunu, tak na floru. Velkou předností je též čistý a solí nasycený vzduch, stejně jako příjemné klima prakticky po celý rok. Hledáte-li last minute v Chorvatsku, je Rab jasnou volbou! Jak se na něj ovšem dostat? Možností máte hned několik. Pokud sem ovšem zavítáte vlastním automobilem, budete muset využít trajektu na ostrov Rab, který zde míří několikrát denně.

Trajektem z Krku nebo Jablanace

Pokud jste se rozhodli prozkoumat Jaderské ostrovy, můžete využít pro transport na Rab, pravidelné linky z ostrova Krk. Během hlavní sezóny vyjíždí trajekt z Krku, konkrétně z městečka Valbiska, 4x denně. Ceny za přepravu začínají na 37 kunách. Turisté ovšem na Rab míří z pevniny, konkrétně letoviska Jablanac. Cesta trvá zhruba 12 minut a trajekt zde vyjíždí během hlavní letní sezóny 23x za den. Mimo hlavní sezónu se intenzita snižuje na 17 denních plaveb. Ceny trajektové přepravy z Jablanace začínají na 7 kunách (dítě) nebo 15 kunách (dospělý). Pokud z jakéhokoli důvodu dáváte přednost spíše lodním linkám nikoli trajektům, můžete se na Rab dostat též z ostrova Pag. Lodní linka Lun – Tovarnele vás zaveze až do přístavního městečka Luka Rab.

Dovolená v září na ostrově Rab

Pokud přemýšlíte, zda se vůbec taková dovolená v první třetině měsíce září vyplatí, pak můžeme směle tvrdit, že rozhodně ano. Na Rabu v současné době panují teploty okolo 25 stupňů a do konce měsíce by tomu nemělo být jinak. Samozřejmostí je také nějaká ta přeháňka, která se ovšem může letoviskem prohnat i během měsíců července a srpna. Velkou předností pozdního zářijového termínu je též skutečnost, že ceny zájezdů jsou oproti hlavní sezoně prakticky třetinové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *