3 zajímavá města ostrova Čiovo – znáte je?

3 zajímavá města ostrova Čiovo – znáte je?Středo-dalmatský ostrov Čiovo nepatří mezi místní velikány. Překvapit ovšem dokáže zajímavými místy i takovými raritami, jakými je například pohyblivý most spojující ostrov s městečkem Trogir nebo řada historických a architektonicky významných památek. Turisté zde nejčastěji míří kvůli takřka nedotknutelné a panensky čisté přírodě, stejně jako z důvodu tyrkysového moře, jenž má ideální podmínky pro šnorchlování. My se ovšem na následujících řádcích nebudeme věnovat ani potápění ani památkám. Dnešní „okruh Čiovem“ vezmeme tak trošku z jiného úhlu. Pojďme se podívat, jaká 3 větší města zde rozhodně stojí za návštěvu a důkladné prozkoumání.

Trogir – napůl ostrov Čiovo, napůl pevnina

Jak jsme již zmínili výše, ostrov Čiovo je spojen s městem Trogir zajímavým pohyblivým mostem. Část Trogiru se totiž nachází na pevnině a druhá část spadá do ostrovní lokality. Trogir je městečkem historicky bohatým a spolu s Čiovem vytváří zajímavou turistickou destinaci. Na své si zde přijdou zejména milovníci památek a architektonických skvostů, ale i beznadějní romantici, jež se budou chtít zas a znova ztrácet v klikatých uličkách.

Čiovo – Slatine: romantika, kam se podíváš

Také městečko Slatine je rájem romantiků. Namísto romantických uliček se zde nacházejí zvídavým zrakům turistů ukryté laguny a zátoky, v nichž je možno zažít nejedno romantické dobrodružství. Odpočívat můžete na krásných oblázkovo-kamenitých plážích a večer zasednout k některému z plážových barů, kde je možno ochutnat řadu tuzemských specialit.

Čiovo – Bušinci: pro milovníky klidné dovolené

Městečko Bušinci se nachází na jižní části ostrova Čiovo a představuje jednu z nejklidnějších lokalit na ostrově. Z městečka se vám naskytne přenádherný výhled na ostrovy Šolta a Brač i širé moře. Jelikož zde cestičky vedou pouze na jednotlivé plážičky a k apartmánům či vilkám, silniční provoz je zde vskutku minimální. Bušinci je ideální pro turisty vyznávající klidné trávení letní dovolené bez všudypřítomného hluku a přeplněných pláží. A když už je řeč o plážích – nezapomeňte při svém pobytu navštívit pláž Duga, která je situovaná na takřka neobydlené části ostrova s názvem Mavarčica uprostřed divoké přírody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *