Stari Grad: nechte se okouzlit a inspirovat

Stari Grad: nechte se okouzlit a inspirovatCo víte o oblíbeném a turisty hojně vyhledávaném městě Stari Grad? Že leží v srdci ostrova Hvar a je lemováno borovicovými háji, stejně jako četnými levandulovými políčky? A víte taky, že původní název tohoto městečka zněl Faros, jehož založení se datuje k roku 384 před Kristem? Nejen, že jde o překrásnou a velmi romantickou destinaci, v níž zažijete nespočet okouzlujících zážitků, také jde o vůbec nejstarší město celého Chorvatska. Pojďme se podívat, čím si vás Stari Grad získá a co při jeho návštěvě v žádném případě nepřehlédnout.

Víno, levandule, ovoce i zelenina

Díky své výhodné poloze se ve Starem Gradu daří takřka všemu, co zde zasadíte. Městečko je ovšem nejvíce proslulé rozsáhlými vinicemi, které se táhnou zejména ve vnitrozemí i levandulí pokrytými kopci, které tvoří obrovské fialové koberce, jež přímo vybízejí k slastnému ulehnutí. Okusit můžete i zdejší ovoce a zeleninu, nemající s tím, co se prodává u nás nic společného.

Množství památek čekajících na prozkoumání

Jak jsme již zmínili výše, Stari Grad je nejstarším chorvatským městem. Právě proto zde naleznete nespočet historických památek. Za zmínku určitě stojí nejstarší pamětihodnosti situované v domě Gradić Gramotorov , kde můžeme objevit pozůstatky řeckých hradeb z tzv. kyklopského zdiva. za návštěvu pak jistě stojí také letní sídlo básníka P. Hektoroviće Tvrdalj z 16. stol., v němž je umístěná rozlehlá zahrada, rybník i zajímavá etnografická sbírka.

Vyrazte za zábavou a odpočinkem

Po prozkoumání zdejších pamětihodností budete zajisté pořádně unavení. Odpočinout a načerpat nové síly můžete na zdejších plážích, jež patří k těm nejkrásnějším, které ostrov nabízí. Prahnete-li po soukromí a ničím nerušeném slunění, pak se vyplatí zamířit k mysu Kabal, kde naleznete nespočet zátok ukrytých před zraky zvídavých turistů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *