Jak vypadá typické podnebí a počasí ostrova Rab?

Jak vypadá typické podnebí a počasí ostrova Rab?Ostrov Rab (někdy též Ráb) se vryl do srdcí milionů turistů z celého světa. Přenádherné tyrkysové moře žijící bohatým podmořským životem, běloskvoucí pláže písčitého a kamenitého charakteru, romantické zátoky ukryté zrakům okolí nebo bohatá fauna a flora dělá z tohoto ostrova doslova ráj na zemi. Přítomnost několika stovek robinzonád zde láká zejména romantické duše nebo čerstvě zamilované páry. Pokud se o tento malebný ostrov v posledních dnech zajímáte i vy, jistě jste zvědaví, jaké počasí na Rabu panuje během hlavní sezóny i v zimních měsících.

Podnebné podmínky ostrova Rab

Co se týče podnebí, to na Rabu odpovídá středomořským končinám. Těšit se zde můžete z vysokého počtu slunečních hodin, který ročně dosahuje třeba i hodnoty 2 500. Počasí je během letních měsíců poměrně stabilní a suché. Nečekejte ovšem, že se během své dovolené budete schovávat do stínu borovic, do něhož vás vyženou tropické pařáky. Průměrná teplota vzduchu zde během léta dosahuje příjemných 24 stupňů. Dovolená na Rabu je tedy vhodná pro milovníky sluníčka a mírných teplot a odpůrce tropických pařáků typických pro Egypt, Tunis nebo další africké destinace.

Průměrné teploty vzduchu a vody v letních měsících

Jak již bylo nastíněno výše, průměrná teplota vzduchu během letních měsíců, dosahuje zhruba 24 stupňů. Nejtepleji je zde klasicky v červenci a srpnu, vedle ovšem nešlápnete ani v případě, vydáte-li se na Rabčervnu nebo září. To se zde můžete i nadále těšit z velmi příjemných 26 stupňů. Co se týče teploty vody, ta dosahuje v červenci 27 a v srpnu dokonce 28 stupňů. V září pak klesne na příjemných 25 stupňů Celsia.

Kde najdete aktuální předpověď počasí pro ostrov Rab?

Pokud by vás zajímalo, jaké teploty nyní na Rabu panují, pak zabrouzdejte na internetu a poohlédněte se po nějakých portálech, které se aktuálním teplotám věnují. My vám pro jednou tuto činnost usnadníme a prozradíme, že v únoru se teploty na Rabu pohybují okolo 3,2 – 9,3 stupňů. Na koupání si tedy ještě budeme muset nějakou dobu počkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *