Co čekat od dovolené na ostrově Hvar?

hvar2Pokud se vydáte na dovolenou do Chorvatska, jistě máte svá očekávání, ve kterých byste byli neradi zklamáni. Chcete si odpočinout, vykoupat se, užít si sluníčka, možná i navštívit nějaké ty památky… Splníte si je na ostrově Hvar?

Letní radovánky

Ostrov leží v jižní části Chorvatska. Proto, zejména přijedete-li v sezóně, očekává vás na ostrově Hvar počasí převážně teplé, slunečné a ideální pro koupání, opalování a další plážové aktivity. Konečně Hvar má ze všech chorvatských ostrovů největší počet hodin slunečního svitu ročně.

Kde se ubytovat?

Kde vám může nabídnout Hvar ubytování? Vybírat můžete ze široké palety možností. Hotely, kempy, soukromí... Vyberte si rušné nebo poklidné letovisko, rozhodněte se pro starobylé městečko Stari Grad s trajektovým spojením s pevninou nebo pro malé osady v zemědělských oblastech, které se na turistický ruch začaly zaměřovat poměrně nedávno. V nabídce je pro zájemce i tzv. robinzonáda. Hvar patří k celé řadě chorvatských ostrovů, které se zaměřují na tento typ komorního ubytování u moře v klidných zátokách, kde milovníci klidu a ticha nejsou rušeni dalšími návštěvníky a tak nějak více do hloubky se mohou sžít s místní přírodou i lidmi.

Doprava na ostrov

Letos jste chtěli někam jinam, protože, ač Chorvatsko milujete, odrazuje vás mnohahodinová cesta v rozžhaveném autě nebo autobuse? Podívejte se na ostrov Hvar letecky. Přímou linkou z Prahy se dostanete do Splitu, který má s ostrovem pravidelné trajektové spojení. Tohoto způsobu dopravy však lze využít pouze v době turistické sezóny, mimo ni létá spoj z České republiky jen do Zagrebu.

Agentura Jitka Carič

Češi navštěvují a milují ostrov Hvar již desítky let. Za tu dobu tu mnozí z nich zůstali a našli nový život. Jednou z nich je i paní Jitka Carič. Hvar se jí stal novým domovem, kam odešla z rodného Brna, a v současnosti vlastní cestovní agenturu v letovisku Ivan Dolac, která zprostředkovává českým turistům dovolené na tomto milováníhodném kousku ráje, kterému se prozaicky říká ostrov Hvar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *