Jak cestovat trajektem na Brač? Pár praktických rad pro vás!

Jak cestovat trajektem na Brač? Pár praktických rad pro vás!Velikán dalmatského souostroví se rozpíná mezi Bračským a Hvarským průlivem. Díky své rozloze 395 km² je po právu považován za největší ostrov Dalmácie a třetí největší ostrov Jadranu. Ostrov obývá zhruba 14 000 obyvatel, jejichž počet se během hlavní sezóny několikrát znásobí. Brač je oblíbený nejen pro svou bohatou faunu a floru, ale také pro řadu překrásných pláží, z nichž nejvyhlášenější je bezpochyby Zlatni rat. Mnohé turisty také lákají opuštěné robinsonády, díky kterým si mohou užít romantickou dovolenou bez všudypřítomných zvědavců a hlučných turistů. Pokud hodláte Brač navštívit i vy, jistě vás bude zajímat, jakým způsobem se zde dostanete.

Trajekt na Brač: výchozí destinace – Split

Ať již k přepravě zvolíte osobní automobil, autobus nebo letadlo, trajektové přepravě se jednoduše nevyhnete. Abyste se na ostrov dostali, musíte udělat první přestávku na Makarské či ve Splitu, odkud pravidelně vyplouvají lodě a trajekty. Podívejme se první na Split, odkud vyjíždějí trajekty do Supetaru (50 minut), kam přepravují i osobní automobily. Do letoviska Milna i městečka Bolu pak míří menší katamarány, jež přepravu automobilů neumožňují. Hodláte-li tedy přijet automobilem, se kterým se jistojistě budete chtít přemístit na ostrov Brač, musíte zvolit trasu trajektu Split – Brač.

Trajekt na Brač: výchozí destinace – Makarská

Pokud je vaším výchozím bodem Makarská, pak můžete spolu se svým plechovým miláčkem přijet trajektem do Sumartinu (60 minut), odkud pokračovat ke konkrétnímu letovisku, v němž máte zajištěno ubytování. Výběr výchozí destinace bude pochopitelně záviset výlučně na vašich preferencích i cestě, kterou zvolíte.

Jak často trajekt jezdí a na kolik vás vyjde?

Během sezóny vyjíždí trajekt ze Splitu do Supetaru 14x denně, z Makarské do Sumartinu pak 4x až 5x. Mimo sezónu pak brázdí trajekt vody Splitu a Supetaru zhruba 9 krát za den a z Makarské do Sumartinu vyjíždí třikrát za den. Ceny za přepravu osoby se pohybují na hranici 30 kun, u osobního automobilu pak začínají na 160 kunách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *