Zájezd do Chorvatska jinak, než ho znáte

Chorvatsko má mezi Čechy neblahou pověst levné destinace, do které se přes léto stěhuje půlka Česka. Chorvatsko toho však nabízí mnohem více a byla by velká škoda jeho krásy přehlédnout. Poznejte ho i vy úplně jinak než většina Čechů.

Krásné a trochu jiné Chorvatsko vám umožní poznat například zájezd do Chorvatska od cestovní kanceláře Redok. Pojďte se inspirovat třemi kouzelnými destinacemi, užít si slaný mořský vánek, cikády hrající svou denní serenádu, tyrkysové moře, malebné středomořské uličky, panenskou přírodu i starobylé památky.

Překrásný chorvatský ostrov Vis

Ostrov Vis se turistům otevřel teprve v roce 1989, předtím byl totiž vojenskou základnou. Díky tomu je ještě dnes nedotčený, obyvatelé se tam stále věnují zemědělství a rybolovu, najdete zde krásné přírodní scenerie a skryté zátoky.

Zájezd Chorvatsko Ostrov Vis vás provede uličkami městeček, vinicemi i přírodními krásami. Na nedalekém ostrově Biševo se například nachází Modrá jeskyně, která je podobná té na Capri.

Mimochodem, krásy ostrova Vis jste nejspíš už viděli, tedy aspoň virtuálně. Natáčel se zde totiž populární hollywoodský film MAMMA MIA!

Nejvzdálenější chorvatský ostrov Lastovo

Je nejdále od pevniny, a pravděpodobně i proto zde rozhodně nenatrefíte na zástupy turistů. Pokud vás láká spíš příroda, skryté zátoky, kopce a specifická architektura, zájezd Chorvatsko Ostrov Lastovo bude to pravé pro vás. I tento ostrov byl v minulosti vojenskou základnou, což ho ochránilo. Dnes tam můžete obdivovat mimo jiné druhý nejstarší maják na Jadranu nebo oblohu plnou hvězd. Díky vzdálenosti od pevniny zde totiž neexistuje světelný smog.

Primošten s Vinnetouem

Nepotřebujete k dovolené moře, raději poznáváte zajímavá místa? Pak zvolte poznávací zájezd Chorvatsko Národní parky. Po stopách Vinnetoua se vydáte do všech národních parků Chorvatska, budete se plavit kaňonem řeky Zrmanja. A o moře nakonec také nepřijdete, protože v rybářském městečku Primošten mají nádherné pláže s kotvícími jachtami a rybářskými bárkami. Přitom jde o vynikající výchozí místo pro výlety do okolí.

Už cítíte ten mořský vánek, co vám načechrává vlasy? Dovolená Chorvatsko čeká a může být mnohem lepší, než jste si vždy představovali!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *