Brač je ostrov mnoha možností

Ostrov BračTřetí největší jadranský ostrov Brač je častým cílem turistů. Spojení ostrova s pevninou zajišťuje např. trajekt Brač Split, který jezdí v pravidelných hodinových až hodinu a půl dlouhých intervalech. Staví v přístavech Supetar a Sumartin. Brač nabízí turistům vše, co si od Chorvatska slibovali a ještě něco navíc. Chcete se tam vypravit i vy?

Chlouba Jadranu

Největší a nejvýznačnější pláž v celém Chorvatsku najdete právě tady – je to Zlatni Rat Brač. Tato písečná pláž mění stále svůj tvar vlivem větru a mořských proudů, neboť se rozkládá na mysu táhnoucím se více než 500 m do moře. Narazíte na něj blízko jednoho z městeček na ostrově Brač – Bol.  Kdysi se místní živili jako vinaři, rybáři a námořníci, dnes nabízejí své domy i služby přijíždějícím turistům.

Kam zamíříte?

Když přijedete na Brač, Bol bývá první volba. Právě pro svou vyhlášenou pláž. Koupat se na Zlatni Rat Brač prý patří k tomu vůbec nejlepšímu, co můžete v Chorvatsku zažít. Toužíte po tom i vy? Pak pokračujte směr jih. Nemusíte mít přesně to, co ostatní? Otočte o 1800 a zamiřte na sever. Tady se rozkládá dříve zemědělská, kamenická a rybářská obec Postira. Brač je proslulý svými oblázkovými plážemi, borovými háji a malebnými zátokami – a tohle všechno tady, 9 km východně od Supetaru, najdete.

Hotel Amor

Už jste se definitivně rozhodli, že se i vy vypravíte na tento největší a nejatraktivnější ostrov Střední Dalmácie? Hotel Amor Brač v městečku Supetar vám nabízí ubytování se všemi moderními vymoženostmi. Vybudován je v souladu s tradicí z na pohled i dotek příjemných materiálů – dřevo, kámen, sklo – v dokonale ladící kombinaci. Každý pokoj je vybaven balkónem, minibarem, telefonem, fénem, LCD televizí se satelitním příjmem a klimatizací. Samozřejmostí je přístup na internet. A jestliže si připlatíte za apartmá, čeká vás navíc nezapomenutelný výhled na mořskou hladinu a vzdálené město Split.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *