Ostrov Piškera – Severní Dalmácie

piskeraOstrov Piškera je součástí ostrovů Kornati (Severní Dalmácie). Neobydlený ostrov v Jaderském moři má rozlohu 2,66 kilometrů čtverečních a je dlouhý pouhých necelých 11 kilometrů. Ostrov je neobydlený, ale i přesto se tady nachází zázemí pro turisty.

Kde se na Piškeře ubytovat?

I když je ostrov neobydlený, tak se zde nachází ACI Club (ubytování zejména pro jachtaře)  se 150-ti lůžky. Je otevřen přes sezonu od března do října. Tento hotel umožňuje úžasný výhled na Jaderské moře a přilehlé ostrovy Kornati. Nabízí vysoký standard služeb, jistě budete spokojeni a rádi se sem budete vracet.

Kouzlo přilehlých ostrovů

Piškera je součástí ostrovů Kornati. Souostroví Kornati představuje ostrovy, kde se zastavil čas a tak pocítíte kouzlo přírody Jaderského moře. Roku 1980 zde byl dokonce zřízen i Národní park Kornati, který je již svým jménem mezi turisty proslulý svou nádhernou nezkrotnou přírodou. Kornati jsou rájem pro turisty a naleznete zde spoustu výletních plaveb a okružních jízd. Pokud však patříte mezi dobrodruhy a pravé cestovatele, můžete si vypůjčit loď a poznat krásu ostrovů na vlastní pěst. Zejména z pohledu jachty si Kornati zamilujete na první pohled! Protože západ slunce mezi ostrovy je zkrátka nezapomenutelný, a to na celý život.

Právě proto jsme se rozhodli psát o neobydleném ostrově Piškera. I přestože zde nikdo nebydlí, je díky možnosti ubytování vyhledávanou zastávku při cestování v Národním parku Kornati. I když je plavba lodí dobrodružnou cestou, tak i největší dobrodruzi jistě uvítají i pohodlí kajuty na pevné zemi aspoň na jednu noc.

Ráj jachtařů

Naleznete zde menší přístav pro jachty – marinu. Můžete tedy na chvíli kotvit a projít si tento malý ostrov, který vás i přes svou strohost uchvátí. Nejen svou osamělostí, ale i nezapomenutelnými výhledy na přilehlé ostrovy národního parku.Navštivte ostrov Piškera a nebudete určitě litovat, že jste do zdejších končin zavítali!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *