Letní dovolená v Chorvatsku a ČR v roce 2021. Tipy na zajímavá místa

Mnozí z vás se už jistě těší na to, až budou moci vyrazit na letní dovolenou. V letošním roce zřejmě budou vaše možnosti stále dosti omezené kvůli situaci, jež panuje kolem pandemie koronaviru. Přesto si lze pro letošek naplánovat pobyt v Česku a v zahraničí, a to konkrétně v tradičně nejoblíbenější zemi – Chorvatsku.

Chorvatsko – Národní park Krka

Pakliže letos v létě zvolíte pro ubytování Chorvatsko, dopřejete si konečně trochu klidu a odpočinku mimo svůj domov. Kromě koupání v moři se rozhodně vydejte poznávat krásy chorvatské přírody.

Velmi pěknou lokalitou je oblasti národního parku Krka. Najdete jej nedaleko Šibeniku, v centrální části země, konkrétně ve správním regionu Dalmácie. Tento park se vyznačuje množstvím vodopádů, které vás jistě ohromí. Kromě nich je na území řada malebných jezírek, díky nimž pocítíte onen toužebný kontakt s přírodou. Přístup do parku je vcelku bezproblémový, takže vás nic nemůže zastavit, pouze je potřeba se řídit tamními pravidly.

Za apartmány Chorvatsko nevyžaduje žádné horentní sumy, tudíž vás dovolená v tomto typu ubytování finančně nezruinuje. Do Chorvatska to navíc není nijak daleko, takže ani cesta není drahá. Vždy je však rozumné si ubytování v Chorvatsku, potažmo kompletní zájezd, sjednat co nejdříve. Nečekejte až do posledních okamžiků, neboť o pobyty v Chorvatsku bývá každoročně mimořádný zájem.

Česko – Příbram a okolí

Někteří z vás raději zvolí dovolenou v tuzemsku. Na výběr pak máte spoustu míst. Trochu netradiční, přesto velmi interesantní volbou je pro ubytování Příbram. Odtud to máte jen kousek do Brd, jež jsou už několik let z velké části přístupné veřejnosti, většina lidí však dosud tuto krásnou přírodní lokalitu opomíjela, což je velká škoda. Brdské lesy nabízejí skutečně nádhernou scenérii, která osloví milovníky fauny a flory.

Hledáte-li přeci jen jiné oblasti, vyberte si hotely a ubytování na Hotely.cz. Najdete zde bohatou nabídku ubytovacích zařízení nejen v ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *