Lastovo: Zaklopatice – ráj pro potápěče, šnorchlaře a jachtaře

Lastovo - ZaklopaticeLéto se blíží, krásné letní dny přišly i do našich českých končin a nejeden nedočkavec si již sjednal prázdninovou dovolenou například v Chorvatsku. I letos se první příčky v oblíbenosti určitě umístí ostrov Lastovo, který láká nesčetnými krásami. Krásná města, krásná příroda, krásné moře, krásné historické památky – to je jen krátký výčet krás, které se právě letos chystá navštívit nejméně stovka českých turistů.

Dovolená Lastovo

Pokud i vy zvažujete dovolenou na ostrově Lastovo, nechte se inspirovat a navštivte zde také místní vyhlášená historická městečka. Výlet vám nejenže zpestří celý pobyt, ale také rozšíří vědomosti. Největším městem ostrova je pak stejnojmenné Lastovo s asi 450 obyvateli. Najdete zde romantické úzké uličky, několik taverniček, obchůdků se suvenýry a samozřejmě všudypřítomnou ospalou atmosféru. Kromě nádherných měst se na ostrově Lastovo nachází také spousta krásných zátok.

Zaklopatica Lastovo

Jednou z nich je i zalesnění zátoka na severu ostrova, Zaklopatica. Do té vede pouze dva kilometry dlouhá cesta z města Lastovo. Pokud se tady vydáte rovnou od trajektového přístavu Ubli, bude cesta dlouhá sedm kilometrů. Zaklopatica je tedy odevšad blízko. A co zde vlastně najdete? Kromě soukromých ubytovacích domů se v této zátoce nachází tři restaurace, které nabízejí to nejlepší z dalmatské kuchyně, spousta sluníčka, které vyloženě láká k lenošení na pláži, dechberoucí výhled na sousední ostrov Korčula a křišťálově čistá mořská voda. Zaklopatica je stejně jako zbytek ostrova Lastovo rájem pro potápěče, šnorchlaře, jachtaře či vášnivé plavce.

Nevěříte? Věřte!

Pokud se vám o takové pohádkové dovolené ani nesnilo a vše vám to připadá až moc dokonalé, sami se přesvědčte a podívejte se na fotografieostrova Lastovo či ze samotné zátoky Zaklopatica. Chcete-li vidět fotky přímo místních obyvatel, zadejte do vyhledávače „Lastovo fotogalerija“ a celý ostrov budete mít jako na dlani.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *