Proč je topení dřevěnými peletami výhodné?

Přemýšlíte nad výběrem paliva na další sezónu a chcete znát všechny možnosti? Jednou z oblíbených variant pevného topiva jsou dřevěné pelety. V článku se dozvíte, jaké mají výhody, v čem se liší jednotlivé druhy a proč jde o cenově výhodnou volbu.

Velká výhřevnost a minimální množství popela

Kvalitní dřevěné pelety obsahují pouze čisté dřevo. Pohromadě drží díky přirozeně lepivé vlastnosti celulózy. Stačí tak vyšší tlak a teplota, aby pelety vznikly a následně dobře držely svůj tvar. Z této podstaty se tak není čemu divit, že nabízí poměrně vysokou výhřevnost. Nejvíce kvalitní typ dřevěných pelet A1 se vyrábí z kmenového dříví, takže spálením vznikne opravdu malé množství popela. Oproti tomu existují i levnější varianty vhodnější hlavně pro průmyslové topení, kde je kvůli příměsi kůry vyšší obsah popela.

Snadná manipulace a čisté skladování

Když si koupíte celou paletu dřevěných pelet, budou na ní naskládané jednotlivé plastové pytle o zhruba 15 kg. Díky tomu snadno dodávku topiva umístíte na vhodné místo. Pelety nesmí přijít do styku s vodou, s čímž částečně pomáhá právě plastový obal. Skladování je také o poznání více čisté a bezproblémové v porovnání s uhlím či uhelnými briketami. Stačí tak potřebné množství doplnit do automatického kotle a nemusíte se téměř o nic starat.

Výhodná cena a pohodlné objednání

Dřevěné pelety jistě potěší i svou dostupnou cenou. Celou paletu koupíte za něco málo přes 3 000 korun a v ceně je rovnou zahrnuta i doprava a paleta, kterou si můžete ponechat. Nejvýhodněji vychází topení s pomocí pelet ze dřeva ve chvíli, kdy využijete výhodné mimosezónní slevy, i slevové kupony a na zimní zásoby si vzpomenete ještě v letních měsících. Dobrá cena je samozřejmě i otázkou výběru vhodného dodavatele a případně nákupu rovnou takového množství, které budete během topné sezóny potřebovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *