3 nejoblíbenější dovolenkové destinace na ostrově Brač

brac-zlatni-ratNa Brač jezdí turisté za odpočinkem a zábavou. Vybavenost místa je na velmi vysoké úrovni. Přátelská atmosféra a pohostinnost místních obyvatel dotváří celkový obrázek dokonalé dovolené. Chorvatsko – ostrov Brač je jednou z nejoblíbenějších chorvatských destinací. Pojďme se společně podívat na to, jaká letoviska patří na Brači mezi absolutní jedničky!

Jih ostrova Brač – Bol:

Bol je malým městečkem s 1 500 obyvateli a známým přístavem. Zajímavostí destinace je, že se zde nachází jeden z mála pramenů sladké vody. Úrodná oblast podněcuje pěstování vinné révy a oliv. Pokud se vypravíte na exkurzi po zdejších vinicích, rozhodně nezapomeňte ochutnat vyhlášené víno Bolsky Plavac. Jeho jedinečná chuť vás mile překvapí. Na jižní cíp ostrova Brač Bol se dostanete rychlou lodní linkou nebo trajektem.

Kultura a historie: Bohaté kulturní a historické dědictví Bolu dělá z této destinace hojně navštěvované místo. Naleznete zde řadu archeologických vykopávek z doby starého Říma, jakožto i základy historických římských vil a usedlostí. Zřejmě nejvýznamnější historickou památkou je místní dominikánský klášter situovaný na mysu Glavica. V klášteře je umístěno muzeum s exponáty dokládající vývoj samotného kláštera i jeho okolí. Chcete-li zažít vskutku netradiční zážitek, využijte jedinečné možnosti ubytování přímo za klášterními zdmi.

Pláže: Bezpochyby nejkrásnější pláží celého ostrova Brač je vyhlášený Zlatni Rat, který se nachází právě v destinaci Bol a pochlubit se může oceněním Modrá vlajka. Ostatní pláže jsou však také neméně krásné a jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Narazit zde můžete jak na jemný písek, tak na tradiční oblázky nebo méně oblíbený kamenitý terén. Pozvolný vstup do moře a jeho průzračná čistota s okolím obklopeným borovicemi představuje ideální trávení rodinné dovolené.

Zábava: Milovníci adrenalinu jistě využijí řadu možností, jak vyplavit do těla trochu hormonu štěstí. Vyzkoušet zde můžete windsurfing, paragliding nebo let kluzákem. Řada pláží je vhodná také pro potápění nebo rybaření. Na své si však přijdou také vyznavači ostatních sportů – Bol se řadí k tenisovým velmocím a pravidelně jsou zde pořádány tenisová utkání.

Ubytování ostrov Brač – Bol: Bol je doslova protkán řadou hotelových komplexů, které se nacházejí zejména na jeho západě. Kvalitní služby, ale i chutná a vyhlášená kuchyně s bohatým večerním programem a soukromými plážemi – i tak lze ve stručnosti charakterizovat hotely na Bolu. Pokud dáváte přednost jinému typu ubytování, využít můžete také apartmány Brač – Bol, ubytování v soukromí nebo rodinné vilky, či dependence. Na Bolu se nachází také řada klasických i naturistických kempů.

supetar-bracSeverní strana ostrova Brač – Supetar:

Supetar je hlavním administrativním centrem ostrova Brač a zároveň městem s nejvíce obyvateli. Nachází se na severní straně ostrova a hned po Bolu patří k turisticky nejoblíbenějším lokalitám. Čím si toto místo vysloužilo svou popularitu? Odpovědí je hned několik.

Kultura a historie: Obdivovat zde můžete starokřesťanské sarkofágy situované u zdejšího malého hřbitovního kostela nebo malé sbírky sakrálních předmětů. Navštívit můžete také specifické mauzoleum rodiny Petričevićů od T. Rosandiće z 20. století.

Pláže: Také Supetar se může pochlubit krásnými převážně oblázkovými plážemi. Ocenění Modrá vlajka si však bez okolků zasloužila pláž Tri mosta, která náleží k hotelovému komplexu Waterman Svpetrvs Resort. Narazit zde můžete také na kamenité zátoky s jedinečnou romantickou atmosférou a dostatečným soukromím.

Zábava: Také letovisko Supetar nabízí řadu vodních sportů – od kajaku, přes windsurfing, až po potápění, jachting nebo mořský rybolov. Narazíte zde také na řadu tenisových kurtů, fotbalových hřišť, ale zahrát si můžete také bowling nebo kuželky. Co se týče kulturního vyžití, to je zde zastoupeno několika letními festivaly a oslavami. Mezi ty nejvýznamnější patří bezpochyby Oslava města Supetar pořádaná 29. června. Navštívit můžete také pouť k oslavě P. Marie Mircké, která připadá na 2. srpna.

Ubytování ostrov Brač – Supetar: Mnoho turistů míří do již zmíněné hotelového komplexu Waterman Svpetrvs Resort. Kromě něj zde naleznete také několik menších hotýlků, ale i kempy nebo možnost ubytování v soukromí.

Sever ostrova Brač – Postira:postira-brac

Třetí turisticky nejvýznamnější letovisko Postira leží na severní straně ostrova a představuje malou rybářskou a zemědělskou obec s kvalitní nabídkou ubytování. Celkem zde žije pouhých 1300 obyvatel, kteří se ve velkém věnují právě rybolovu a následnému zpracování ryb. V Postiře se nachází řada historických památek i krásné pláže s pozvolným vstupem do vody.

Historie: Mezi nejvýznamnější historické památky městečka Postira patří bezpochyby Župní kostel sv. Jana Křtitele z XVI. století, pod jehož základy byly v nedávné době nalezeny zdi raně křesťanského kostela.

Pláže: Většina pláží je oblázkových a jsou obklopeny borovicovými háji. Mezi bezkonkurenčně nejkrásnější místo ke koupání patří malebná zátoka Lovrečina, která disponuje dokonce povrchem tvořeným jemným pískem.  Destinace je navíc protkána řadou menších zátok.

Zábava: Stejně jako kdekoli jinde na Brači, je možno i zde využít nabídky místních hotelů a vyrazit třeba na jachtu, na kite nebo prozkoumat krásy pod mořskou hladinou. Milovníci cyklistiky zajisté ocení řadu upravených cyklistických stezek.

Ubytování ostrov Brač – Postira: Řada menších hotýlků se postará o váš maximální komfort a příjemný zážitek z prosluněné dovolené. Hotely pořádají pravidelné výlety do vnitrozemské osady Dol nebo Pučišće, kde na vlastní oči uvidíte těžbu kamene. Dáváte-li přednost ubytování v soukromí, i to je v této lokalitě možné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *