Přečtěte si přehled ubytování na ostrově Krk

Chorvatský ostrov KrkPlánujete dovolenou na ostrově Krk a váháte zda, vsadit na jistotu a jet s cestovní kanceláří nebo cestovat tzv. „na vlastní pěst“? Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv způsob, věříme, že si dovolenou užijete se vším, co k takovému pohodovému pobytu nezbytně patří. Pojďme se nyní společně podívat, jaké možnosti ubytování Chorvatsko – Krk nabízí. A nezapomeneme ani na výhody a nevýhody jednotlivých druhů.

Ostrov Krk – ubytování v hotelech a hotelových komplexech

Klasickou rodinu vyrážející na dovolenou můžeme charakterizovat jako dva dospělé a jedno, či dvě dítě různého věku. Pokud cestujete s malým dítkem, zřejmě nebudete chtít spát pod stanem a dáte přednost komplexním službám, které nabízí hotelové komplexy oblíbených turistických destinací. Nejen, že zde máte pokoj odpovídající vybrané cenové kategorii, také si zde můžete doobjednat stravování nebo řadu dalších služeb. Hotelové komplexy mohou nabízet sportovní vyžití, hlídání dětí, služby lobby centra, ale i animační a zábavné programy po celý den.

Výhody: předem zajištěné služby, nemusíte se starat o stravování, sportovní vyžití v areálu hotelu, řada specifických služeb, komplexní starost o klienta

Nevýhody: menší výběr hotelů, nutnost dodržovat předem stanovený režim (např. stravování, all inclusive služby), minimální soukromí, přeplněné bazény, vysoká finanční zátěž

Tipy na ubytování v hotelech – ostrov Krk

Hotel Park Punat *** – lokalizován v městě Punat, přímo na břehu moře. Vstupy do moře uzpůsobené pro hendikepované nebo starší osoby.  Pláž je oblázková. 219 hotelových pokojů s klimatizací, sprchou a SAT TV. Možnost ubytování v několika cenových kategoriích (ekonomický, standardní, komfortní, rodinný pokoj). Stravování zajištěno formou konceptu All Inclusive. Pravidelné animační programy a sportovní aktivity.

Hotel Jadran *** – lokalizován v turisticky oblíbené lokalitě Njivice, přímo na pobřeží. Městečko Njivice vzdáleno cca 100 metrů. Pláž je převážně oblázková, z části kamenitá. Jsou zde přítomná také betonová plata na opalování. Hotelové pokoje vybaveny klimatizací, vlastní sprchou, SAT TV, telefonem a minibarem. Stravování prostřednictvím polopenze. Pravidelné dětské animační programy.

Hotel Corinthia Baška *** – Hotelový komplex v lokalitě Baška přímo u moře.  Oblázková pláž je zde pravidelně udržovaná – vhodná pro rodiny s dětmi. Turistické centrum vzdáleno cca 300 metrů. Hotel nabízí 431 pokojů, několik restaurací a bazénů. Stravování je možné prostřednictvím snídaní, polopenze nebo plné penze. V hotelovém komplexu je zastoupena řada wellness procedur, sportovních aktivit.  Jeden z nejoblíbenějších hotelů na ostrově Krk.

Ostrov Krk – ubytování v apartmánech

Pokud se vám nechce platit za mnohdy předražené hotelové služby, dítko vám již trošku poporostlo a vy sami dáváte přednost trošce soukromí před přeplněným hotelovým komplexem, pak je pro vás ubytování v apartmánech na ostrově Krk jasnou volbou.

Výhody: cenová dostupnost, soukromí a klid, možnost dokoupení stravování nebo zajištění stravování vlastního, pohodlné ubytování s vlastním sociálním zařízením, možnost ubytování s domácím mazlíčkem

Nevýhody: žádné nebo minimum doplňkových služeb, nutno dbát na kvalitní výběr apartmánu a reference návštěvníků

Tipy na ubytování v apartmánech – ostrov Krk:

Privat-Appartements Tommy *** – apartmány umístěny v lokalitě Pag-Stadt. Vysoká vybavenost klimatizovaných apartmánů, rozmanitá obsazenost jednotlivých apartmánů. Vlastní stravování. Pláž Novalja, řada obchůdků a restaurací v bezprostřední blízkosti komplexu. Vlastní doprava, případně možnost dopravy letecké.

Apartmány Flora ** – prázdninové domky v těsné blízkosti lesíku (lokalita Njivice). Nedaleko oblíbený hotel Jadran, jehož služby je možno využívat. Pláž je zde přírodní, kamenitá, z části doplněná oblázky a betonovými platy k opalování. Stravování je nutno zajistit vlastní. V blízkosti naleznete tenisové kurty, stolní tenis, dětské hřiště nebo minigolf.

Apartmány Jadroagent *** – apartmány situované v turisticky oblíbené Malinske cca 400 metrů od oblázkové pláže s betonovými platy. V blízkosti apartmánů naleznete několik restaurací, kaváren, taveren i marketů. V areálu je umístěn venkovní krb a posezení. Stravování je nutno zajistit vlastní.

Ostrov Krk – kempy

Kempy na ostrově Krk jsou samostatnou kapitolou. Turisté cestující do této dovolenkové destinace nehledají luxus a přepych, naopak chtějí poznávat místní kulturu a užít si klidnou dovolenou bez všudypřítomných prodejců a občas maličko vtíravých animátorů. Pro turisty – objevovatele jsou kempy jasnou volbou!

Výhody: Velký počet kempů, široké možnosti výběru, cenová dostupnost ubytování, blízkost pláží

Nevýhody: společné sociální zařízení, vlastní stravování, minimum soukromí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *